Novi kiks Partizana: Crno-beli remizirali sa Radničkim 1923

Fudbal

Ponovo kiks Partizana. Crno-beli su od reprezentativne pauze ostvarili samo jednu pobedu posle 90 minuta i to protiv Vojvodine. Osim toga, upisali su poraz od TSC-a i Radničkog iz Niša, a remizirali su sa Grafičarom i sada sa Radničkim 1923 – 3:3 (2:2).

Bio je ovo jedan izuzetan duel u Humskoj. Radnički koji sa klupe predvodi Feđa Dudić nije odustao od svojih principa, napali su Partizan i to im se brzo isplatilo, već u sedmom minutu. Loptu je sa levog boka u srce šesnaesterca ubacio Ljubiša Pecelj, a Matija Gluščević je rutniski postigao gol.

Svega devet minuta kasnije usledio je napad, ovoga puta po desnoj strani, kada je Bojan Adžić uputio sjajan centaršut, a Žofri Činedu glavom matirao Aleksandra Jovanovića.

Činilo se da je Partizan u nokdaunu, odbrana kao da nije došla na ovaj meč, ali napad jeste. u 39. minutu Gajas Zaghid je poslao loptu u prostor za Aldoa Kalulua, a ovaj je vratio do Mateusa Saldanje kome je ostao lakši deo posla.

A onda su malobrojni gledaoci na stadionu crno-belih prisustvovali pravoj magiji. Slobodan udarac na 20 metara od gola izveo je Bibars Natho, poslao je loptu preko zida, a golman Radničkog Stojan Leković je paradom samo ulepšao ovaj pogodak.

Drugi deo igre započeo je poništenim golom Saldanje koji je samo bio uvertira za finiš koji sledi.

U 74. minutu Siniša Saničanin je napravio početničku grešku, a to je iskoristio Milan Vidakov i ponovo doneo prednost Kragujvačnima.

Ipak, kao spasilac Partizan pojavio se Kristijan Belić. Nakon još jedne odlične akcije, Saldanja je ostavio loptu veznom igraču koji je prosledio u mrežu rivala za konačnih 3:3.

Partizan – Radnički 1923 – 3:3 (2:2)

Stadion: Partizana
Sudija: Predrag Janjuš
Strelci: /Saldanja 39, Natho 44, Belić 87 – Gluščević 7, Činedu 16, Vidakov 74/

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Marković, Saničanin (od 82. Trifunović), Antić – Stjepanović, Natho (od 69. Belić) – Kalulu (od 69. Severina), Zahid, Menig (od 29. Nikolić) – Saldanja.

RADNIČKI 1923: Leković – Adžić, Izečukvu, Mitrović, Pecelj – Bevis, Ristić – Čolović, Viždi (od 70. Simović), Gluščević (od 62. Vidakov) – Činedu (od 78. Đurić).