Odbojkaši Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva!

Odbojkaši Srbije

Aktuelni vladari Evrope, odbojkaška reprezentacija Srbije, pobedila je danas u  Ergo areni u Gdanjsku reprezentaciju Holandije maksimalnim rezultatom 3:0 (25:23, 25:20, 27:25), posle 88 minuta igre.

Srbija Holandija

U prvom setu videli smo dosta izjednačenu borbu obe reprezentacije. Sve do rezultata 14:14 izabranici Slobodana Kovača vodili su u par navrata dva poena prednosti, ali serijom od 3:0 Holanđani dolaze do prednosti 17:14. Ništa to nije uzdrmalo “Orlove” i u samoj završnici seta stigli smo do izjednačenja 20:20, da bi potom Lisinac as servisom realizovao prvu set loptu Srbije i doneo vođstvo aktuelnim prvacima Evrope od 1:0.
Holandija Srbija
Furiozno je Srbija počela započela drugi set i već posle par minuta igre bilo je 7:2 za “Orlove”. Uspeli su srpski odbojkaši mirno da privedu set dobivši ga sa 25:20 i da već posle druge deonice vode sa 2:0 u meču.
Veliki ispit zrelosti imali su izabranici Slobodana Kovača u trećem setu. Diktirali su tempo odbojkaši Srbije, vodili skoro kroz čitav set, a onda u samoj završnici seta prepustili su vođstvo Holanđanima, spasili set loptu, a onda su uspeli da iskoriste drugu meč loptu i dođu do konačnog trijumfa i plasmana u polufinale Evropskog prvenstva u Poljskoj.