Održano Prvenstvo Srbije u basketu

U okviru Somborskog Sportskog leta, Grad Sombor, Sportski savez grada Sombora i KSS organizovali su  profesionalni basket turnir u okviru RODA 3×3 prvenstva Srbije. Na turniru je učestvovalo ukupno 19 ekipa u 2 kategorije (seniori i kadeti).

U seniorskoj kategorijia pobedila je ekipa „Lični“ (Stefan Ljubenković, Aleksandar Živojin Danilović, Aleksandar Sokolović i Nemanja Miščević), pobedivši u finalu ekipu „Extra Auto & Zukic” (Petar Perunovic, Martin Matovic, Miljanic Aleksandar, Stefan Ratkovic) rezultatom 21:15.

Treće mesto osvojila je ekipa Kafana Rašlje (Nemanja Pavkov, Mihajlo Lončar, Igor Arnaut i Darko Arnaut).

Za najboljeg igrača turnira  u seniorskoj kategoriji proglašen je Aleksandar Sokolović iz ekipe Lični, pobednik u šutiranju trojki bio je Marko Benčić iz ekipe „Restoran Nina 025, a najbolji igrač kod kadeta Stevan Prečanica iz ekipe „Vučji podrum“.

Nauspešije tri ekipe su osvojile: za prvo mesto ekipa „Lični“  je osvojila novčanu nagradu od 40.000 dinara, plasman na Roda prvenstvo Srbije 3×3 u Zrenjaninu,  košarkaške trenerke ( poklon ok KSS) i zlatne medalje,  ekipa „Extra Auto & Zukic”  20.000 dinara, sportske torbe (poklon od KSS) i srebrne medalje a trećeplasirana ekipa „Kafana Rašlje“, novčanu nagradu od 10.000 dinara, košarkaške majice (poklon od KSS) i bronzane medalje.

Najbolji trojkaš, dobio je pehar (statua) i sportski dres a Najbolji igrači turnira pehare (statue košarkaša) u seniorskoj i kadetskoj konkurenciji.

Nagrade i priznanja uručili su Miloš Aleksić, potpredsednik Sportskog saveza grada Sombora i Dejan Dimitrijević ispred Košarkaškog saveza Srbije.

Turnir je posetila i Antonija Nađ Kosanović, Gradska većnica, zadužena za oblasti sport, decu  i omladinu. Delagat turnira, ispred Košarkaškog saveza Srbije,  bio je g-din Dejan Dimitrijević iz Zrenjanina a direktor turnira bio je – Predrag Mandić, ispred Sportskog saveza grada Sombora, a specijalni gost turnira bio je Nikola Jokić iz ekipe Denver Nugets.

U kadetskoj konkurenciji pobedila je ekipa “Vučji podrum” (Stevan Prečanica, Dimitrije Vujko, Momčilo Cvetičanin i Marko Radosavljević)  koja je u finalu savladala ekipu “Ozbiljni momci” iz Subotice (Andrej Anisic, Tili Filip, Ivan Neorcic i Marko Grković).

Treće mesto osvojila je ekipa “Salaš u Srcu grada” (Igor Ilić, Stefan Racić Berić, Milan Vukičević i Marko Drljača) koja je bila uspešnija od ekipe “4 amigosa” (Uroš Jeftić, Aleksandar Janoš, Jovan Stepanović).

Nagrade za kadete, bile su pehari i  medalje. U tehničkoj organizaciji u čestvovao je i Milan Stojkov, ispred KK So koš, kojem se ovom prilikom i zahvaljujemo.

Izvor: sportskisavezsombor.com