Šokantan remi protiv Kameruna, Švajcarska mora da se pobedi

Srbija - Kamerun

Šokantan remi Srbije protiv Kameruna 3:3 (2:1)! Imala je Srbija vođstvo od 3:1 u 53. minutu, imala je konotrolu igre i napade da stigne i do četvrtog pogotka jer su “lavovi” bili u nokdaunu. A, onda su sa dve vezane greške veznog reda, dve slabo postavljene ofsajd zamke, dozvolili iskusnom Abubakaru da golom i asistencijom za 120 minuta izjednači i tako donese bod svom timu u drugom kolu Grupe “G” na Mundijalu u Kataru.

Nije Mundijal “šetnja po parku” na teži način su naučili igrači Srbije jer svaka se greška skupo plaća, bez obzira radilo se o Brazilu ili Kamerunu. Neverovatno je na kakav su način isputili ne samo dva gola prednosti, pobedu, već će protiv Švajcarske morati da pobede 2. decembra ako hoće u osminu finala. Šteta, Srbija je bilji tim od “lavova”.

Srbija je potvrdila da je kvalitetnija selekcija od Kameruna, jeftino su dali protivniku da povede, a onda su odigrali na niovu, a koliko mogu pokazali su golovi Strahinje Pavlovića (45), Sergeja Milinkovića (45+3), posebno Aleksandra Mitrovića(53) posle maestralne akcije i majstorija Kostića, Sergeja i asistenta Živkovića. I onda opet pad u ponor, dva majstorska bega Abubakara, gol i asistencija za remi sa ukusom prašine u ustima.

Trominuta furija u nadoknadi donela je Srbiji vođstvo na poluvremenu. I to zasluženo, jer je i sreća malo morala da pogleda “orlove” na Mundijalu. Imali su “orlovi” kontrolu meča, Aleksandar Mitrovića je pogodio stativu (10), pa je imao reprezentativni promašaj karijere, kada je sa 10 metara loptu poslao pored stative (17), a onda su poklonili korner u 29. minutu, slabo branili prekid, primili gol (Kasteleto) i – upali u “crnu rupu”.

Imali su na golu Vanju Milnkovića Savića da odbrani udarac Kundea, da bi se “osvestili” u poslednjih sedam-odam minuta i pokazali koliko su opasni iz prekida, koliko znanja u nogama imaju. Dušan Tadić nije imao svoj dan sve do 45. minuta kada je poslao onu svoju čuvenu “loptu sa očima”, a nebeskim skokom Strahinja Pavlović poslao je u mrežu. Kamerunci se baš ne ponose disciplinom u igri i nekim posebnim karakterom, znala je to Srbija i napala, pa je Sergej Milinković Savić samo posle 180 sekundi matirao Epasija, koji je morao i mogao bolje da reaguje na njegov šut levom nogom sa 16 metara. Hepind na kraju prvog dela za “orlove” posle jednog tubulentnog prvog dela i igre koja je imala i svoje dobre i svoje loše minute.

Šta se dešavalo u nastavku je za priču. Majstorsku akciju Kostića, Sergeja i Živkovića u gol broj 51 pretvorio je Mitrović u 53. minutu i tada se činilo da je pobeda osigurana. Sve do 64. minuta više se čekao četvrti gol Srbije, nego da Kamerun reaguje. Međutim, dve loše ofsajd zamke, dve greške veznog reda i iskusni Abubakar je golom (majstorki lob) i asistencijom (Šupo Moting) za 120 sekundi doneo izjednačenje. Mogao je Mitrović da bude heroj, propustio je dve prilike, pa je na kraju ostalo 3:3. Za nauk i žaljenje.