Orlovi bez sreće u Dablinu!

Fudbal Srbija - Irska

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je u Dablinu nerešeno sa Republikom Irskom 1:1, u meču 5. kola kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru. Dominirali su reprezentativci Srbije tokom čitavog dela utakmice, prikazali odličan fudbal, ali na kraju to nije bilo dovoljno da se iz Dablina “ponesu” sva tri boda. Ostaće žal za velikim brojem propušenih prilika i nesrećno primljenim pogotkom.

STRELCI: 0:1 Milinković – Savić 20, 1:1 Milenković 80 (ag.). Stadion: Aviva u Dablinu. Sudija: Hose Marija Sančez Martinez (Španija)

REPUBLIKA IRSKA: Bazunu, Omobamidele, Dafi, Igan, Doerti, Mekgret (66. Horgan), Kulen (66. Molumbi), Hendrik (78. Hurihejn), Meklin, Brauni (58. Robinson), Ajda (79. Kolins). Selektor Stiven Keni

SRBIJA: Rajković, Milenković, Veljković, Pavlović, Đuričić (70. Radonjić), Gudelj, Milinković Savić, Kostić (87. Lazović), Tadić (83. Maksimović), Vlahović (70. Jović), A. Mitrović. Selektor Dragan Stojković

Od prvog sudijskog zvižduka izabranici Dragana Stojkovića zagospodarili su terenom dablinskog “Aviva” stadiona. Već u 5 minutu imali smo izglednu priliku kada je Dušan Vlahović izašao sam pred golmana Bazuna, ali irski golman je odličnom intervencijom sprečio rano vođstvo naših momaka. Nastavili su “Orlovi” sa pritiskom i to je urodilo plodom. U 20. minutu Tadić je izveo korner, a Sergej Milinković – Savić krenuo je ka prvoj stativi, udario loptu glavom i odličnim udarcem doneo vođstvo Srbiji. Do kraja prvog poluvremena mogli smo da udvostručimo prednost, prvo preko Nikole Milenkovića, a zatim i Aleksandra Mitrovića, međutim na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću.

I u nastavku srpski fudbaleri vršili su visok presing, koji je najviše zadavao problema Ircima. Preskakali su Irci sredinu terena, ali naša zadnja linija besprekorno je funkcionisala. A onda za veoma kratko vreme stvorili smo dve stoprocentne prilike preko Aleksandra Mitrovića, ali briljirao je Bazun na golu Irske i spasio svoj tim prave katastrofe. Dragan Stojković osvežio je sredinom drugog poluvremena napad Srbije ubacivanjem u igru Jovića i Radonjića umesto Vlahovića i Đuričića. Već odmah po ulasku Radonjić propušta dve izgledne prilike, a onda kada ne pogodite ono što treba da pogodite stigne po nepisanom fudbalskom pravilu kazna. Igrao se 80. minut kada je Sergej Milinković – Savić hteo da izbaci loptu iz našeg šesnaesterca, ali tom prilikom napucao je loptu u leđa Nikole Milenkovića, koja je od Milenkovićevih leđa nesrećno završila u golu Predraga Rajkovića. Do kraja utakmice ostalo je malo vremena i više nije bilo izglednih prilika ni na jednoj strani.

Sada je sve jasno i Srbija mora da pobedi u sve tri preostale utakmice kvalifikacija kako bi obezbedila direktan plasman na najveću svetsku fudbalsku smotru u Kataru 2022. godine.