Orlovi izdominirali nad prvacima Evrope

U drugom kolu grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru reprezentacije Srbije i Portugala odigrale su nerešeno 2:2 (0:2).

Reprezentacija Srbije nastupila je u sledećem sastavu:

dok su Portugalci na teren stadiona „Rajko Mitić“ istrčali u sastavu:

Već u 11. minutu meča Portugalci dolaze do vođstva. Nakon centaršuta Bernarda Silve u naš šesnaesterac najbolje se snalazi Dijego Žota i sa par metara matira golmana naše reprezentacije Dmitrovića.

Nakon početnog šoka očekivalo se da će Srbija preuzeti inicijativu, ali Portugalci su u tim momentima čvrsto zagospodarili sredinom terena i nisu prepuštali inicijativu našim momcima. Tek u 29. minutu Srbija je prvi put ozbiljnije pripretila Portugalcima preko Pavlovića čiji su šut Portugalci izblokirali. Već u sledećem minutu šansu je imao Vlahović nakon centaršuta Kostića, ali njegov šut je prozujao preko prečke. U 35. minutu šansu je imao Lazović, ali njegov šut je otišao pored gola.

Portugalci u 36. minutu gotovo na identičan način uvećavaju svoju prednost na 2:0. Sedrik je sa desne strane uputio centaršut u naše šesnaesterac, Milenković opet loše reaguje, a Žota kao i kod prvog gola daje gol Dmitroviću.

Do kraja poluvremena Portugalci su imali još jednu šansu preko Ronalda, koji je iz slobodnog udarca sa nekih 18 šutirao preko gola Dmitrovića.

Srbija je u drugo poluvreme ušla sa nova dva igrača. Umesto Vlahovića i Lazovića ušli su Radonjić i Maksimović. Već u 47. minutu Srbija preko Mitrovića smanjuje rezultat na 2:1.

Mitroviću je bio ovo 39. gol za reprezentaciju i sa 26 godina postao apsolutni rekorder po broju postignutih golova.

Nakon smanjenja vođstva Srbija preuzima totalnu dominaciju u meču. Ređaju se šanse jedna za drugom. Prvo je Lopes zaustavio volej Tadića u 54. minutu, da bi odmah nakon te šanse imao šansu i Sergej Milinković-Savić koji je glavom šutirao i loptu poslao pored stative.

U 60. minutu preporođena Srbija dolazi do izjednačenja. Akcija kao iz udžbenika. Strelac Filip Kostić na asistenciju Nemanje Radonjića.

Već u 65. minutu dvostruki asistent na meču za Srbiju Nemanja Radonjić je imao izglednu šansu, međutim njegov šut je završio pravo u portugalskog golmana Lopesa.

Prvu značajniju šansu za Portugal u drugom poluvremenu imao je Ronaldo kada je u 73. minutu kao duh ostao sam u našem šesnaestercu nakon centaršuta Silve, ali se našao u nedozvoljenoj poziciji.

U 90. minutu Milenković je nakon grubog starta dobio crveni karton, a u samom finišu meča, u nadoknadi vremena, Ronaldo šalje loptu u prazan gol koju Stefan Mitrović klizećim startom izbija iz gola.

Ogroman bod za Srbiju koja je nakon ovog meča ostala na čelnoj poziciji grupe A.