„Orlovi“ u Japanu remizirali sa „rege bojsima“

Utakmica između fudbalskih reprezentacija Srbije i Jamajke završena je rezultatom 1:1 (0:1). Strelci na ovom meču bili su Grej u 29. minuti za reprezentaciju Jamajke i Pavlović u 61. minuti za reprezentaciju Srbije.

Selektor reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi u meč protiv Jamajke startovao je sa sedmoricom debitanata, a još trojica debitanata su kasnije ušli u igru. Prvo poluvreme proteklo je maltene bez nekih značajnih i većih prilika. Igrao se 27. minut prvog poluvremena kada smo najozbiljnije pripretili golu Jamajke posle akcije Grujića i Joveljića. Odmah potom „rege bojsi“ dolaze do vođstva. Odbrana „orlova“ kapitulirala je u 29. minuti. Znalački je Andrej Greja iskoristio jednu grešku naših reprezentativaca na ivici šesnaesterca i rutinski savladao golmana Nikolića. Do kraja poluvremena mogli smo još u dva navrata da dođemo do izjednačenja. U 43. minuti Petković je odlično centrirao, ali je Ilić za malo bio neprecizan. I u poslednjoj minuti prvog poluvremena Terzić nije na najbolji način odigrao pas prema Gavriću, tako da je i ta šansa za izjednačenjem otišla u nepovrat.

Selektor „orlova“ napravio počeo je drugo poluvreme sa četiri nova igrača i odmah je Srbija postala poletnija i konkretnija što je rezultiralo izjednačenjem u 61. minuti. Strahinja Pavlović doneo je izjednačenje reprezentaciji Srbije nakon što je Petković dva puta uputio centaršut, a Pavlović iz drugog pokušaja pogađa donji desni ugao „rege bojsa“. Ofanziva na gol Jamajke nastavljena je nakon gola Pavlovića, ali nedostajalo je malo i fudbalske sreće za potpuni preokret u meču. Sve u svemu „orlovi“ su bili bolji i konkretniji tim u drugom poluvremenu, ali rezultat na semaforu japanskog stadiona Miki ostao je nepromenjen do kraja meča.

Sledeći meč reprezentativci Srbije odigraće 11. juna protiv reprezentacije Japana od 12.45 časova po srednjoevropskom vremenu.