Pad Italije: Azuri porazom u polufinalu Lige nacija prekinuli neverovatan niz od 37 mečeva bez poraza

Fudbaleri Španije prvi su finalisti Lige nacije pošto su u polufinalu na stadionu Đuzepe Meaca u Milanu savladali evropskog šampiona Italiju sa 2:1.

Dvostruki strelac za crvenu furiju bio je Feran Tores. Napadač Mančester sitija savladao je Điđija Donarumu u 17. minutu pa u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Oba puta asistent mu je bio levo krilo Sosijedada Mikel Ojarzabal.

Njih dvojica tako su doneli prvu pobedu crvenoj furiji u Italiji od 1971. godine, ali su istovremeno i prekinuli seriju azura od 37 utakmica bez poraza, koja traje od 10. septembra 2018. godine i poraza u grupnoj fazi prve Lige nacija od potonjeg osvajača Portugala.

Počasni pogodak za četu Roberta Mančinija postigao je Pelegrini u 83. minutu. Italija je igrala sa desetoricom od završnice prvog poluvremena pošto je zbog drugog žutog kartona isključen kapiten Leonardo Bonuči.

Fudbal

Navijači Milana koji su činili većinu Italijana na stadionu nisu lepo primili golmana azura i PSŽ, a nekada uzdanicu rosonera Điđija Donarumu. Bilo je zvižduka, ali i ismevanja kada mu je tokom prvog poluvremena lopta prošla kroz ruke i zamalo završila u golu, odakle je izvukao kasniji tragičar Bonuči.

Liga nacija

Selektor furije Luis Enrike, koji je pred ovaj duel bio pod baražnom vatrom španskih sportskih novinara, u vatru je gurnuo tri klinca – Jeremija iz Viljareala, Hila iz Totenhema i Gavija iz Barselone, koji je sa 17 godina i dva meseca postao najmlađi debitant u istoriji Španije.

U drugom polufinalu u četvrta sastaju se Francuska i Belgija u Torinu. Finale je na programu u nedelju u Milanu.

Izvor: Novosti / Foto: Tanjug