Partizan dominirao na Kipru

Sjajno izdanje srpskog kluba na početku takmičenja u Ligi konferencija.

Fudbaleri Partizana su došli do pobede od 2:0 nad ekipom Anortozisa u okviru prvog kola grupne faze Lige konferencija.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su od samog starta bili dominantnija ekipa i jednostavno rečeno imali su više od igre.

Ipak, prvu ozbiljniju priliku na meču su imali domaći igrači u 12. minutu preko Hristodulopulosa, koji je iz daljine pokušao da savlada Popovića, ali je golman Partizana odlično reagovao.

Nedugo zatim Miljković je potpuno neočekivano dobio loptu ispred Lorije, ipak gruzijski čuvar mreže je uspeo da sačuva svoju ekipu.

Nakon toga došlo je do spuštanja tempa u igri obe ekipe, Partizan je ipak bio nešto konkretniji, što se na kraju isplatilo pogotkom u završnici prvog dela igre.

Naime, posle sjajne lopte za Rikarda, napadač crno-belih je prosledio loptu na desno krilo Lazaru Markoviću, koji je pokušao da savlada Loriju. Pošto je golman Anortozisa odbranio, na loptu je natrčao Kvinsi Menig, koji je upisao prvenac u dresu Partizana.

Otišlo se nedugo zatim na pauzu, a utisak na poluvremenu je da srpski predstavnik apsolutno zasluženo ima prednost.

Na startu drugog poluvremena smo videli jednu neprijatnu situaciju, pošto sudija Kjersgard nije dobro video situaciju u kojoj je na ivici šesnaesterca oboren Bibars Natho.

Izvanrednu priliku je imala ekipa Anortozisa preko Miloša Deletića u 63. minutu, pošto je Aleksandar Popović refleksno odreagovao.

Maestralna akcija crno-belih u 68. minutu kada Rikardo uspeva da iskoristi pas saigrača i iz okreta matira danas odličnog Loriju za 2:0.

Samo minut kasnije ponovo je Partizan imao dobru priliku da uveća prednost Partizana, ali ovoga puta golman Anortozisa brani.

Do kraja su fudbaleri Partizana spustili loptu i priveli meč kraj, koji će ih odvesti na prvo mesto grupe B Lige konferencija.

Izvor: Objektiv