Partizan pokraden u Rusiji!

Lider fudbalskog šampionata Srbije, ekipa beogradskog Partizana, odigrala je nerešeno 1:1 (0:0) sa ruskom ekipom Soči, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija Lige konfederacija.

Crno-beli su pružili odličnu igru tokom čitavog dela utakmice. Domaćini su vrebali iz kontranapada i na taj način konstantno su pokušavali da ugroze gol mladog golmana Popovića. Na ovaj način nisu uspeli da dođu do vođstva, prvenstveno zato što je golman Partizana i ovaj put odlično obavio svoj zadatak.

Rusi su do vođstva uspeli nekako da dođu i to zahvaljujući poklonu sudija iz Moldavije u 63. minutu igre. Fudbaler Sočija Terekov je oboren pola metra ispred šesnaesterca crno-belih. Glavni arbitar meča Munteanu prvo je pokazao faul za ekipu domaćih izvan kaznenog prostora, ali nakon sugestije svog pomoćnika preinačuje svoju odluku i pokazuje na belu tačku. Ovakva situacija izazvala je ogromne proteste fudbalera Partizana, međutim do nove promene odluke nije došlo. Fudbaler Sočija Noboa je namestio loptu na belu tačku i udarcem po sredini gola donosi nezasluženo vođstvo domaćinima.

Svega devet minuta posle sramno dosuđenog penala za Soči, lider srpskog šampionata došao je do izjednačujućeg pogotka. Marković je odlično prošao pored hrvatskog internacionalca Baraća centrirao sa desne strane, a na drugu stativu utrčao je fantastični Rikardo i bez ikakvih problema zatresao mrežu ruske ekpie. Ovim pogotkom pravda je nekako zadovoljena, ali i dalje ostaje gorčina zbog načina na koji je Partizan primio pogodak.

Ono što je najvažnije crno-beli neće biti u rezultatskom deficitu u revanšu, koji će se odigrati za nedelju dana u Beogradu. Šansa Partizana u revanšu je svakako odlična forma Rikarda i pune tribine stadiona u Humskoj.