Partizan poražen od Flore 1:0 u Ligi konferencija: Miler kaznio blede “crno-bele”, do proleća u Beogradu

Parizan

Estonska zima nije Partizanu donela evropsko proleće jer je srpski tim odigrao ispod svojih mogućnosti i zasluženo je poražen od Flore 1:0 (1:0) u petom kolu B grupe Lige konferencija. Drugo mesto u grupi, crno-beli će morati da obezbede u Beogradu u poslednjem kolu protiv Anortozisa (9. decembar). Estonci su golom Milera u 44. minutu na trećem mestu sa pet bodova i u igri su za drugo mesto. Bar teoretski.

Partizan je u prvom poluvremenu platio ceh nedovoljnoj ambicioznosti, greškama i jednom pristupom “lako ćemo”. Flora je igrala za sebe i čast, igrala je muški, branila se organizovano i crno-belima nije dozvolila nijedan udarac ka golu. Uz to su napadali kad god bi im Partizan to dozvolio, a dozvolio im je mnogo u 44. minutu. Loptu koja je letela preko 40 metara, štoperi crno-belih nisu dobro procenili, ali jeste Miler koji je utrčao iz drugog plana i neometan sa 10 metara poslao je glavom u sam ugao, takođe, iznenađenog golmana Popovića.

Taj momenat nepažnje je refleksija nedovoljno ambicioznosti Partizana koji za razliku od većine utakmica ove sezone nije diktirao onaj svoj ritam igre i presing iz kojih je dolazio do šansi i golova. Nekoliko pokušaja Rikarda Gomeša, Jiletića, Zdjlara bili su izblikorinai, pa su crno-beli ostali bez prave prilike što im se retko dešavalo.

Ambicionznije je počeo lider Superlige Srbije drugi deo, pravio je pritisak, ali u Talinu nisu imali jednostavno svoj dan. Mnogo grešaka, a i dve bombe Danila Pantića i Miloša Jojića sa preko 20 metara golman Igonen je uspevao maestralno da odbrani. Crno-beli su imali još pehova, Rikardo Gomešp je izašao u 74. minutu, a meč nije završio ni Lazar Marković koji je zbog povrede ramena izašao iz igre nekoliko minuta kraja utakmice koju će Beograđani želeti što pre da zaborave.

Izvor: Euronews