Partizan ubedljiv protiv Vojvodine: Crno-beli raspucani pred Floru

Partizan

Partizan je u derbiju 17. kola Linglong Superlige pobedio Vojvodinu 4:1 (2:0).

Derbi Linglong Superlige je bio samo na papiru, a ne terenu se u Humskoj za sve pitao Partizan. Vojvodina je imala samo jednu ideju od starta meča, da se odbrani dvojnim blokom i ako im se ukaže neka prilika za kontru ugroze Popovića. S obzirom da je Partizan imao 72 odsto posed lopte, jasan plan i potpunu kontrolu meča, na kraju prvog poluvremena je od osam šuteva postigao dva gola, a rivalove kolone su ostale na – nuli. “Lale” su bile bez šuta ka golu Popovića koji je mogao da iznajmi ležaljku i odmori.

Bibrasa Natha u jednoj drugačijoj rotaciji zamenili su Lazar Pavlović i Danilo Pantić, a sve do 35 minuta crno-belima je u veoma dobro osmišljenim akcijama nedostajao samo pravi završni pas. Jeer, dve šanse Lazara Pavlovića (5) i Slobodana Uroševića (20) nastale su spletom okolnosti.

Danilo Pantić je prelomio meč, odbitak posle centaršuta sa desne strane levicom je sa 12 metara poslao u donji ugao, a samo sedam minuta kasnije Kvinsi Menig je posle solo prodora sa 14 metara pogodio gornji desni ugao golmana Nikole Simića, sigurno najbolji akter meča.

Tri izmene, ali i velika greška igrača Partizana promenili su i tok meča na staru drugog poluvremena. Čovićev pas je Simić smestio u mrežu i smanjio na 2:1 pa je neizvesnost bila vraćena u meč. Međutim, crno-beli su ponovo tražili bolji završni pas 20 minuta a kad su ga našli rešili su meč. Rikardo Gomeš je posle kornera Jojića glavom postigao 17. gol u Superligi, a tri minuta kasnije je Miloš Jojić stavio tačku.

Partizan u četvrtak od 16.30 (TV Arena 1 Premium) igra važan meč petog kola B grupe Lige konferencija protiv Flore u Talinu.

Izvor: Euronews Srbija