Partizan ubedljivo poražen od Fejenorda 2:5, Holanđani za 25 minuta utišali Humsku

Fudbal

Debakl crno-belih. Partizan je u prvom meču osmine finala Lige konferencija posle vođstva od 2:1 za 25 minuta primio četiri gola u nastavku i poražen je sa 5:2 (1:1), pa će u revanšu 17. marta na “De Kajpu” imati nemoguću misiju da se plasira u četvrtfinale. Crno-beli su dobro otvorili meč, poveli su golom Bibrasa Natha, dobro su krenuli i u nastavku kada je Jović drugi put doneo prednost, ali je brža, mobilnija ekipa Fejenorda iskoristila brojne individualne i taktičke greške Beograđana i sebi obezbedio veliku prednost pred revanš.

Partizan je došao do vođstva iz prve šanse. Kvinsi Menig se u visini šesnaesterca oslobodio dvojice igrača, ostavio je loptu za Birasa Natha koji je sa 16 metara pogodio mrežu Fejenorda. I nažalost se tom prilikom povredio, pa je trener Aleksandar Stanojević u vatru, pomalo neočekivano, poslao mladog krilnog igrača Jovića s namerom da možda iskoristi prostor.

Međutim, crno-beli su u nastavku radili ono što se ne sme protiv brze ekipe, napravili su brojne greške u pasu, pa su ubrzo bili kažnjeni. Zdjelar je izgubio loptu na 25 metara, igrači iz Fejenorda su ostavili kapitena Tornstru na 13 metara a ovaj je loptu od stative poslao u mrežu.

Znali su domaćini da imaju prednost u skoku, pa su dva minuta po izjednačenju imali kolosalnu priliku. Urošević je prebacio loptu na drugu stativu, a sa dva metra je Vujačić prebacio ceo gol iako je mladi Jović bio u daleko boljoj poziciji.

Holanđani su do kraja prvog dela bili opasniji, posle nove greške Jojića, Sinistera je isprintao 40 metara, šutirao je ali je Saničanin uklizao i sprečio najgore.

Nisu mogli crno-beli da izdrže nametnuti ritam igre od strane Holanđana, koji su zatresli mrežu u 40. minutu, ali je on bio poništen zbog ofsajda.

Mladi Nemanja Jović je u prvom minutu nastavka ponovo zapalio navijačke strasti u Humskoj. Odbitak posle kornera došao je do njega na 14 metara, a on je zatresao mrežu. Međutim, crno-beli su nastavili da ostavljaju mnogo prostora gostima, pa je posle pet minuta usledila kazna. Tornstra je proigrao Desersa a ovaj utišao Humsku.

Nisu iskoristili gosti novi šok u narednih nekoliko minuta iako su imali dve solidne prilike. Reagovao je Stanojević uvođenjem Marka Jevtovića da uspostavi ravnotežu na sredini terena, što se i ubrzo dogodilo. Međutim, gosti su kroz posed lopte (65 odsto) koristili brzinu i već u 64. minutu napravili su preokret. Gertrauda je sa 16 metara pogodio sam ugao posle solo prodora Sinistere, da bi Kolumbijac u 72. minutu postigao sjajan gol poluvolej udarcem sa 17 metara.

Crno-beli su se “raspali”, Desers je ostavio loptu kao na tacni za kapitena Tornstru koji je lako ubacio u mrežu. Za 25 minuta Fejenord je deklasirao crno-bele, čak četiri puta je zatresao mrežu domaćina.

Kraj meča, Partizan je platio ceh za loših 25 minuta u kojem je Fejenord čak četiri puta zatresao mrežu Popovića i poneo kući veliku prednost pred revanš 17. marta.

Izvor: Euronews Srbija / Foto: FK Partizan