Pobeda posle drame u 5. setu!

I u drugom kolu poslednjeg 5. vikenda Lige nacija u Riminiju muška odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu. Ovaj put izabranici Slobodana Kovača pobedili su danas reprezentaciju Holandije rezultatom 3:2 (25:21, 21:25, 25:18, 21:25 i 17:15) u setovima.

Meč u Riminiju trajao je 2 sata i 21 minutu i rešen je posle drame u petom setu. Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Dražen Luburić sa ostvarena 32 poena. Ovo je deseta ostvarena pobeda naše selekcije u Ligi nacija i naši momci još uvek imaju realne šanse da se plasiraju među četiri najbolje selekcije. Reprezentacije koje nakon ligaškog dela zauzmu prve četiri pozicije plasiraće se na završni turnir Lige nacija.

„Plava četa“ sutra od 12 časova odigraće svoj poslednji meč u okviru Lige nacija. Protivnik reprezentaciji Srbije biće reprezentacija Kanade.