Pobeda rukometaša Crvenke

Znatno teže nego što se očekivalo rukometaši „Crvenka Jafe“ su ubeležili pobedu u susretu 17. kola prvenstva u Super B ligi. Pred svojim navijačima, kojih je sve više u crvenačkom rukometnom hramu, ugostili su ekipu Sportsko udruženje „Lavovi“ iz Beograda. Opet su se gosti iz Beograda pokazali kao neugodan rival, što potvrđuje i podatak da su prošle sezone, 5. marta, pobedili u Crvenki sa 31:30. Ovog puta iznenađenja nije bilo, no trebale su „veverice“ da ulože dosta truda da „prelome“ utakmicu i privedu je kraju onako kako su i želele. Taj deo utakmice se čekao sve do 40. minuta. Do tada ekipe su se smenjivale u vođstvu, ni jedna nije imala dva gola prednosti, a koliko je susret bio izjednačen svedoči podatak da je na poluvremenu rezultat glasio 13:13. Tek u 40. minutu rukometaši „Crvenka Jafe“ su došli do dva gola prednosti (18:16) golom iskusnog Mirića, da bi u 48. minutu opet Mirić povećao prednost na tri gola viška na kontu „veverica“ ( 23:20) i tada se mogao naslutiti pobednik. Kada je Mirić u 56. minutu golom iz sedmerca podigao prednost na četiri gola (26:22) bilo je jasno da će bodovi ostati u Crvenki. U finišu susreta igralo se gol za gol, za konačnih 28:25 za „Crvenka Jafu“.

U ekipi pobednika efikasnošću su se istakli iskusni Mirić i mladi Bekić sa po sedam postignutih golova, a za najboljeg igrača susreta proglašen je pivot „Crvenka Jafe“ Dragiša Račić.