Polufinalni triler na Rolan Garosu

U drugom polufinalnom meču dana ženske konkurencije sastale su se Čehinja Barbora Krejčikova i Grkinja Marija Sakari. Bila je ovo prava gladijatorska borba dve teniserke, koja je potrajala 3 sata i 19 minuta. Uspešnija iz ovog teniskog spektala izašla je Krejčikova koja je Sakarijevu pobedila rezultatom 2:1 (7:5, 4:6, 9:7) u setovima.
I češkoj teniserki Krejčikovoj biće ovo prvo finale u pojedinačnoj konkurenciji kao i Ruskinji Pavljučenkovoj, mada za razliku od ruske teniserke Čehinja je već bila šampionka Rolan Garosa 2018. godine u dubl konkurenciji.
Obe teniserke ušle su nervozne u ovaj meč. U prvom setu teniserke su jedna drugoj čak sedam puta oduzimale servis gem! U takvoj situaciji bolje se snašla Krejčikova i dobila prvi set sa 7:5. Drugi set fantastično je počela Sakari. Povela je veoma brzo 4:0. Krejčikova je do kraja seta uspela jednom da napravi brejk, ali je to bilo nedovoljno i Grkinja je zasluženo osvojila drugi set rezultatom 6:4. Odlučujuću treći set bio je prava borba između dve teniske gladijatorkinje. Kao i u prethodnom setu grčka teniserka je odlično startovala. Veoma brzo je došla do brejka prednosti i povela sa 3:1 u setovima. Imala je Sakari meč loptu pri rezultatu 5:3 i servisu Čehinje, ali Krejčikova se spasila. Ovo kao da je dalo krila češkoj teniserki pa je odmah u sledećem gemu došla do brejka i izjednačenja. Meč je okončan u sedamnaestom gemu odlučujućeg seta kada je Krejčikova iskoristila svoju petu meč loptu i zasluženo došla do plasmana u finale.
Finale Rolan Garosa u pojedinačnoj konkurenciji žena na programu je u subotu, a sastaće se Ruskinja Anastasija Pavljučenkova i Čehinja Barbora Krejčikova.