Poraz „Ravangrada”, „Sloga” nastavlja niz pobeda

fudbal - lopta

Čonopljanska „Sloga“ jedini je tim u sva tri Vojvođanska zonska ranga koji ima maksimalni učinak nakon šest odigranih kola. Tokom vikenda, gostovali su na “vrućem” terenu u Novom Žedniku, sa kojeg su se vratili sa sva tri boda. Gosti su dominirali tokom čitave utakmice. Postigli su po dva pogotka u oba poluvremena. Rajčanji je načeo domaćina u 31. minutu, da bi u poslednjem minutu prvog dela Vukas duplirao vođstvo gostiju. U nastavku susreta Nikola Vemić je u 67. minutu povisio za 3:0, da bi osam minuta pre isteka regularnog dela, rezervista, Ognjen Šveljo, postigao i četvrti pogodak za svoj tim. Utešni gol za domaćina postigao je Todorović u poslednjim trenucima susreta.

Ekipa „Hajduka“ je u derbiju kola dočekala Vrbas. Susret je završen najnepopularnijim rezultatom, te su oba tima upisala po jedan bod. Ekipa „Ravangrada 2018“ nije nastavila niz dobrih rezultata, već su minimalno poraženi na domaćem terenu od „Vojvodine“ iz Bačkog Gradišta. Strelac jedinog pogotka bi je Velibor Novaković u nadoknadi prvog dela.

Ubedljiv trijumf ostvarila je ekipa apatinske „Mladosti“ koja je porazila imenjaka iz Bačkog Petrovca. Meč je rešen već nakon prvih 45 minuta kada su domaćini stekli prednost od 4:1. Dvostruki strelci bili su Marko Uzelac i Aljoša Jovović. Za goste je pogodio Stojisavljević. U nastavku u strelce se upisao i Stefan Đukić.

Narednog vikenda, „Sloga“ dočekuje fenjeraša iz Turije, „Hajduk“ će put Đurđina, dok će „Ravangrad 2018“ odmeriti snage sa Bajšom.