Poraz srpskih odbojkaša od Turske na startu predolimpijskog turnira u Japanu

Odbojkaška selekcija Srbije porazom od Turske 1:3 (22:25, 25:20, 14:25, 20:25) započela je kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu. Znali su srpski odbojkaši da će put do Pariza na turniru u Japanu biti trnovit, a porazom na startu on će biti mnogo teži u konkurenciji Slovenije, SAD, Japana, Finske, Tunisa i Egipta.

Turci su nadigrali Srbiju, dobili su prvi set posle velike borbe 25:22. Imali su izabranici selektora Kolakovića 18:18, međutim, Bilbil je sa nekoliko dobrih poteza, uz dobar blok odveo Tursku na 18:22 i rešio set.

Drugi set je ono što Srbija može i po kvalitetu poseduje. Kovačević, Atanasijević, Podrščanin i Kujundžić su imali prednost od starta do kraja i izjednačili osvajanjem seta 25:20. Dobro je bio započet i treći set, međutim, veliki broj grešaka, uz dobru igru Turske u završnici doneli su rivalu vođstvo od šest poena, koje su umešno sačuvali.

Srpski odbojkaši bili su “u igri” u četvrtom setu sve do 15:15, a onda je usledio novi pad za veliko slavlje Turske na startu. Kujundžić je osvojio 17 poena, Atanasijević 13, kapiten Kovačević osam. Adis Lagumdžija je bio najproduktivniji u taboru Turske sa 19 poena, Bilbil je imao 14, a Mirza Lagumdžija 12 poena.

Srpske odbojkaše sutra od 6.00 časova ujutru očekuje drugi meč na turniru a rival je Tunis. Slovenija je na startu lako sa 3:0 savladala Tunišane, a samo dve najuspešnije selekcije obezbediće plasman na OI u Parizu.