Porazi rukometaša Crvenke i Sivca

U 13. kolu prvoligaškog rukometnog prvenstva za muškarce, u derbiju vodeća Kikinda je u Crvenki pobedila drugoplasiranu Crvenku sa 29:27, poluvreme 14:11 za goste i tako najverovatnije već obezbedila titulu prvaka u plasman u Super B ligu.

U derbiju se u prvom poluvremenu igralo uglavnom gol za gol, da bi u samom finišu prvog dela rukometaši Crvenke načinili par tehničkih grešaka, što je iskusna ekipa Kikinda kaznila i na odmor otišla sa tri gola prednosti. No, početkom drugog dela mladi rukometaši Crvenke su u 35 minutu uspeli da stignu do izjednačenja, ali je potom usledio pad, Kikinda ponovo odlazi na tri gola prednosti i rutinski privodi susret kraju.

Najefikasniji u redovima Crvenke bio je Dragiša Račić koji je postigao 8 golova.

Naš drugi predstavnik Sivac 69 je u derbiju začelja kao domaćin u Crvenki izgubio od ŽSK-a iz Žablja sa 28:23, iako su Sivčani prvo poluvreme rešili u svoju korist sa 16:14. Sjajno su rukometaši Sivca otvorili utakmicu i već u 11 minutu imali sedam golova prednosti – rezultat je glasio 8:1. Ošamućenog protivnika sopstvenim greškama su rukometaši Sivca vratili u život, gosti samo koriste greške Sivčana i do poluvremena smanjuju na pristojnih dva gola zaostatka. I kada se u drugom poluvremenu za 30 minuta postigne samo sedam golova, kao što su to uradili rukometaši Sivca poraz je bio neminovan.

Ovim porazom rukometaši Sivca su još više ugrozili svoj prvoligaški status i predstoji im grčevita borba za opstanak.

Najefikasniji u redovima Sivca bio je Kalić sa 9 golova.

Nakon ovog kola rukometaši Crvenke su drugi na tabeli sa 19, a Sivac 69 je jedanaesti sa 7 osvojenih bodova.

U narednom kolu Crvenka ide u goste Sremu u Sremsku Mitrovicu, a Sivac je gost Jabuke.