Porazi „Sloge“ i „Radničkog 1918“

fudbal - lopta

Fudbaleri „Sloge“, u meču bez rezultatskog značaja, poraženi su na gostovanju od ekipe „Bajše“. Gosti su poveli već nakon desetak minuta, golom Ričarda Rajčanjia. To je ujedno bio i rezultat prvog dela meča. Domaćin je u nastavku, za svega šest – sedam minuta, preokrenuo rezultat pogocima dvostrukog strelca Damjana Batorija.

Apatinska „Mladost“ upisala je još jedan pozitivan rezultat. Ovog vikenda, savladali su „Obilić“ iz Zmajeva. Aljoša Jovović je pogodio već u drugom minutu za početnu prednost Apatinaca. Gosti su izjednačili sredinom prvog dela preko Pavićevića. Predrag Pavin je u 36. minutu ponovo doveo svoj tim do prednosti, da bi pet minuta kasnije, Solać povisio za 3:1. Gosti su ublažili poraz pogotkom Živojnova u 73. minutu.

Ratkovčani su imali priliku da pobedom nad Hercegovcem možda i obezbede opstanak u ligi. Nažalost, odigrali su jako loš meč, te su pretrpeli poraz od gostiju iz Gajdobre.

Vodeće „Bratstvo 2019“ gostovalo je u Bačkom Gradištu. Prigrevčani su već posle 24 minuta vodili sa 3:0. Nikola Makar je bio dvostruki strelac, dok je njegov imenjak Vemić postigao treći pogodak. Domaćin je smanjio preko Bubanje, dok je Kovačević na otvaranju drugog poluvremena smanjio na 3:2. Ipak, pobedu prvog tima lige potvrdio je Srđan Vuković sa bele tačke.

Narednog vikenda, „Sloga“ dočekuje „Preporod“, „Radnički 1918“ gostuje u Bajmoku, „Mladost Apa“ u Turiji, dok će novi srpskoligaš dočekati „Bajšu“.