Posle velike borbe pali Grci!

Odbojka Grčka-Srbija

Muška odbojkaška reprezentacija nadigrala je u poslednjem kolu grupe A  na Evropskom prvenstvu, u krakovskoj “Tauron Areni”, reprezentaciju Grčke rezultatom 3:2, po setovima 25:23, 22:25, 25:16, 28:30 i 15:5, posle 133 minuta igre.

Odbojka Srbija-Grčka

“Orlovi” su boljom igrom otvorili uvodni set. Već na početku su izabranici Slobodana Kovača poveli sa 7:1, nakon čega su nastavili da povećavaju prednost. Međutim, Grci su se u završnici vratili u set, smanjili rezultat na 21:20, ali srpski odbojkaši uspeli su da iskoriste tek četvrtu set loptu i stignu do prednosti – 25:23.

U drugom setu igralo se poen za poen sve do rezultata 8:8, ali nakon toga Grčka je napravila seriju 4:0 i povela sa 12:8. Održali su Grci sve do kraja seta ovu prednost i na kraju dobili su ovu deonicu rezultatom 25:22 i tako stigli do izjednačenja u meču.

Na samom početku trećeg seta odbojkaši Srbije su krenuli odlučnije i motivisanije od svog protivnika. Aktuelni prvaci Evrope poveli su prvo sa 6:3, potom 14:10, da bi konačni udarac Grcima u ovom setu zadali nakon vođstva 20:15, kada su serijom od 5:1 završili treći set u svoju korist rezultatom 25:16 i na taj način došli do novog vođstva u meču.

Utakmica Srbija-Grčka

Najuzbudljiviji set u meču definitivno je bio četvrti, koji je ujedno bio i najduži. Sama završnica seta na kraju se morala odlučiti na razliku i tu su se bolje snašli Grci dobivši set sa 30:28.

Pravu demonstraciju sile odbojkaši Srbije su prikazali u petom setu, kada su posle 4:4 napravili seriju od 6:0 i odlepili se na 10:4. Do kraja seta dozvolili su odbojkašima Grčke još samo jedan poen i ovaj odlučujući set završili su sa 15:5.

Trijumf Poljske nad Ukrajinom Srbiji bi doneo drugu poziciju u grupi A i u osmini finala “Orlovi” bi igrali protiv trećeplasirane ekipe iz C grupe.