Poslednje kolo odlučuje prvaka

sport

Fudbaleri „Ravangrada 2018“ upisali su važnu pobedu, pred meč poslednjeg jesenjeg kola i derbija sa staparskim „Hajdukom“. Ekipa sa Gradskog stadiona, savladala je fenjeraša iz Turije sa 2:0. Oba gola pala su u drugom delu meča, a strelci su bili rezervisti Dejan Đurđev u 69. minutu, te Gojko Pavić u poslednjem minutu utakmice. Ovim trijumfom prekinuli su seriju od tri vezana poraza.

Goleade su viđene u Apatinu i Subotici. Apatinci su teško savladali ekipu iz Novog Žednika. Gosti su poveli već u 3. minutu pogotkom Miloša Kovača. Tri minuta kasnije, Uzelac je izjednačio, da bi već u 10. minutu gosti ponovo poveli preko Kovača. U poslednjem minutu prvog dela viđena su dva gola. „Preporod“ je povisio na 3:1 preko Uglješe Kovača, da bi u prvom minutu nadoknade iskusni Štrbac smanjio golom sa „kreča“. U nastavku meča domaćin je preokrenuo rezultat. Jovan Bačić je u devetom minutu nastavka izjednačio, da bi rezervista Predrag Popović u 80. minutu pogodio za konačnih 4:3 ekipu iz Apatina.

Staparci su pogotkom Mitra Kucurskog u 22. minutu utakmice minimalno slavili na gostovanju u Zmajevu i tako prijatno iznenadili. Ovom pobedom zadržali su devetu poziciju na tabeli sa 19 bodova. Ukoliko naredne nedelje trijumfuju u lokalnom derbiju nad ekipom „Ravangrada“ mirnije će čekati proleće i nastavak šampionata.

Čonopljanska „Sloga“ u derbiju kola slavila je nad „Vojvodinom“ iz Bačkog Gradišta. Ognjen Šveljo je bio dvostruku strelac za svoj tim. Prvi put je pogodio u 33. minutu, dok je drugi pogodak postigao u sedmom minutu nastavka. Gradištanci su smanjili desetak minuta kasnije preko rezerviste Jankovića. Pobedu gostiju overio je Darko Konjović u 75. minutu meča. Ekipa „Sloge“ će pred svojim navijačima imati priliku da overi jesenju titulu. Poslednji protivnik ove godine biće im ekipa „Bajše“.