Preskočen i Fučovič! Nole u polufinalu Vimbldona!

Novak Đoković plasirao se u polufinale ovogodišnjeg Vimbldona pobedom protiv mađarskog tenisera Martona Fučoviča rezultatom 3:0 (6:3, 6:4, 6:4) u setovima.

Meč je trajao 2 sata i 19 minuta.

(AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Najbolji teniser sveta odlično je startovao u meču protiv Fučoviča. Ekspresno je stigao Đoković do 5:0 u uvodnom setu i sve se činilo da će prvi set Novak ostaviti Mađara na nuli. Imao je dve set lopte u šestom gemu, ali Marton se pribrao i nekako osvojio prvi gem u meču. Taj prvi gem kao da je pokrenuo mađarskog tenisera. Odmah u nastavku je napravio brejk i potvrdio brejk na svoj servis. Smanjio je vođstvo Đokovića na 5:3 i to je bilo sve od Fučoviča u ovom setu, pošto je Nole priveo set kraju sigurnom igrom na svoj servis gem.

U drugom setu Novak je odmah na startu pokušao da napravi brejk, ali Marton nije kapitulirao odmah na početku kao što je bilo u prvom setu. Imao je 4 brejk šanse na servis 48. tenisera sveta, ali mađarski teniser se uspešno odbranio i osvojio je naposletku uvodni gem drugog seta. Sve do devetog gema u drugom setu oba tenisera su osvajali gemove na svoj servis. U devetom gemu Đoković pravi odlučujuću prednost u drugom setu, dolazi do brejka i na  svoj servis privodi set kraju.

AP Photo/Alberto Pezzali)

Izuzetno motivisan Novak je bio nakon osvajanja drugog seta. Odmah na startu trećeg seta pravi brejk, koji je odmah potvrdio za velikih 2:0 u trećem setu. Šansu za novim brejkom imao je srpski as i u trećem gemu trećeg seta, ali iskobeljao se nekako mađarski teniser i došao do svog prvog gema u trećem setu. Do kraja meča Đoković je sigurno držao stečenu prednost i nakon 47 minuta igre u trećem setu okončao meč u svoju korist.

U polufinalu Vimbldona najbolji teniser sveta će odmeriti snage sa boljim iz duela Kačanov – Šapovalov.