Prodanović prelomio susret u Čonoplji

Fudbal

Somborski derbi Vojvođanskog „Severa“ završen je pobedom domaćeg sastava. Iako su nastupili bez nekoliko fudbalera, što zbog kartona, što zbog povreda, teže nego što se pretpostavilo, Čonopljanci su došli do nova tri boda. „Sloga“ je povela već u 10. minutu pogotkom Aleksandra Mitrovića. Gosti iz Sombora su poravnali rezultat sredinom prvog dela preko Nemanje Vidakovića, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U 66. minutu, Aleksa Sapozničenko donosi potpuni preokret na meču i vođstvo Somborcima. U 79. minutu domaćin sa “kreča” stiže do izjednačenja. Siguran realizator najstrože kazne bio je Milovan Vukas. Četiri minuta pre isteka regularnog dela domaći igrači preko mladog Dalibora Prodanovića treći put na meču uspevaju da matiraju Filipa Pehilja za konačnih 3:2. Gostujući vratar je u istom minutu morao i da napusti teren, jer je kako stoji u izveštaju sa meča odgurnuo sudiju Nikolu Jakića iz Bača. Ovom pobedom, „Sloga“ je zadržala dva boda prednosti u odnosu na prvog pratioca iz Vrbasa, koji je ubedljivo savladao „Mladost“ iz Bačkog Petrovca.

Sastav „Obilića“ neočekivano je poražen od „Solunca“. Staparski „Hajduk“ gostovao je u Turiji. Meč je završen bez pobednika. Domaći tim je poveo u 11. minutu pogotkom Nemanje Radovića. Devet minuta kasnije Zoran Stojšić je poravnao rezultat, da bi osam minuta pre odlaska na odmor kapiten gostiju Nikola Kovačev doneo potpuni preokret. U 60. minutu Nikola Jojkić postavio je konačnih 2:2.

U sledećem kolu, „Ravangrad 2018“ u derbiju začelja dočekuje „Solunac“, „Hajduk“ gostuje u Gajdobri, dok će „Sloga“ odmeriti snage sa komšijama iz Apatina, koje su ovog vikenda slavile nad Đurđinom.