Prvo „slomiš“ reklamu, potom protivnika i pobedničkim urlikom „Idemo bre!“ proslaviš prolazak u polufinale Rolan Garosa!

Novak Đoković pobedio je u četvrtfinalu Rolan Garosa najboljeg italijanskog tenisera Matea Beretinija rezultatom 3:1 (6:3, 6:2, 6:7, 7:5) u setovima i plasirao se u polufinale drugog ovogodišnjeg Grend slema nakon 3 sata i 32 minute borbe na pariskom Filip Šatrije stadionu.

Pobedom protiv Beretinija najbolji teniser sveta zakazao je novi teniski klasik protiv najboljeg tenisera na šljaci svih vremena Rafaela Nadala.

Đoković je u meč protiv 9. igrača sveta ušao čvršće, snažnije i konkretnije nego što je to bio slučaj u prethodnom meču protiv Musetija. Iako je odmah na startu meča Beretini imao dve brejk šanse na Novakov servis, prvu u prvom gemu, drugu u trećem gemu, Đoković je rutinski otklonio opasnost i već odmah u sledećem gemu došao do brejka na Beretinijev servis. Rutinski je sačuvao srpski as stečenu prednost do kraja seta i već posle 53 minute došao do osvajanja prvog seta.

Izuzetnu Novakovu agresivnost i snagu videli smo u drugom setu. Italijan u ovom periodu igre nije imao nikakve šanse, nije stvorio nijednu brejk priliku za razliku od prethodnog seta kada ih je imao tri, a Đoković je obe svoje šanse iskoristio, prvo u petom gemu drugog seta, a potom i u sedmom. Već posle sat i po vremena na semaforu stadiona Filip Šatrije bilo je 2:0 za svetskog broja jedan.

Sve se činilo da će treći set biti samo puka formalnost za Novaka, međutim nije tako mislio izuzetno ofanzivni Beretini. Treći set otišao je u taj-brejk, gde se nakon serije grešaka oba tenisera italijanski teniser bolje snašao i smanjio zaostatak.

Sredinom četvrtog seta došlo je do prekida meča kada su se oba tenisera povukla sa terena zbog policijskog časa koji je u Parizu počinjao od 23 časa kako bi navijači otišli sa tribina. Nakon povratka na teren, odmah je Novak imao brejk šansu koju nije iskoristio, ali je to uradio nešto docnije pri vođstvu od 6:5 i uz pobedonosni urlik Idemo bre!“ meč priveo kraju.