Pukla “petarda” u Bačkoj Palanci

Trava

Fudbaleri čonopljanske Sloge uspešno su prebrodili gostovanje u Bačkoj Palanci. Gosti su od samog starta imali inicijativu. Držali su konce igre u svojim nogama, a u 24. minutu, preko Ričarda Rajčanjija, dolaze do prednosti. Desetak minuta kasnije, Šević je duplirao prednost svog tima. Domaćini se ne nisu predavali i preko dve kontre poravnavali su rezultat. Milanov je šest minuta pre odlaska na odmor smanjio prednost Čonopljanaca, a samo minut kasnije i Ivković trese mrežu Zorića. U nastavku potpuna dominacija ekipe iz Čonoplje. Rajčanji je u sedmom minutu drugog poluvremena ponovo pogodio za novu prednost Sloge. Konačan rezultat utakmice postavili su Milovan Vukas i Aleksa Sapozničenko, golovima u 70. i 81. minutu.

Apatinska Mladost osvojila je važne bodove na gostovanju u Ratkovu. Domaćin je poveo u 21. minutu preko Nedeljkovića. Bursać je sredinom drugog dela izjednačio. Šest minuta pre isteka regularnog dela Ratkovčani ponovo vode. Jovan Aleksić je bio strelac. Samo minut kasnije iskusni Srđan Rapaić pogađa za drugo izjednačenje na meču. U dubokoj nadoknadi vremena isti igrač ponovo matira golmana domaćih Vučetića za konačnih 3:2 za Apatince.

Vodeće “Bratstvo 2019” gostovalo je u Zmajevu. Prigrevčani su upisali novu pobedu. Strelci za goste bili su Balinović i Tasić, dok je utešni pogodak za domaćina u nadoknadi vremena postigao Živojnov.

Narednog vikenda, FK “Sloga” dočekuje Sentu, dok će Apatinci u derbiju začelja ugostiti “Krila Krajine”. U derbiju kola u Prigrevici se sastaju domaće “Bratstvo 2019” i “Mladost” iz Turije.