Radnički 1912 nadmoćno savladao Tisu

Od prvog minuta gosti su vršili opstrukciju igre sa namerom da prime što manje pogodaka, a u prvom delu su  u tome i uspeli.

Domaći su do vodećeg pogotka propustili nekoliko odličnih prilika u kojima su se našli Antunić, Đorović i Kobiljski. U 19. minutu najbolji strelac Radničkog 1912 upisao je novi pogodak u prvenstvu na odličnu asistenciju Antonića koji je pobegao po desnoj strani i još centrirao.

Nakon gola domaći tim je nastavio sa odličnom igrom, ali zbog slabe realizacije rezultat se nije menjao. Odlične prilike su propustili Kobiljski, Goronjić je pogodio prečku, a Matijašević je slabo šutirao sa šest metara. Antunić je iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora šutirao preko gola.

Na startu drugog delu šuteve su oprobali Radmanović, Đorović, Antunić ali bez uspeha.

Gosti su svoju jedinu priliku propustili u 56. minutu kada je Tači šutirao daleko preko gola.

Uzvratili su Matijašević i Radmanović ali je golman Tasić bio siguran. U 75. minutu Kobiljski je pogodio za 2:0. Odlično je šutirao sa 20 -tak metara pod prečku, golman nemoćan.

Gosti su smanjili  78.minutu preko Đuranovića koji je neometan postigao pogodak glavom sa pet metara.

Do kraja susreta domaći su preko svojih rezervista Ostojića i Mitrovića postigli još dva pogotka, pa je na kraju bilo konačnih 4:1 za domaću ekipu.

Radnički 1912 – Tisa 4:1 (1:0)

Gradski stadion Sombor. Sudija Rakić Apatin 8. Gledalaca 500.

Radnički 1912: Pavasović -, Baljak 7, Kobiljski 7, Matijašević 7, Radmanović 6.5, Đorović 6.5, Šćepanović 6.5 (Ostojić 7.5), Bošković 7.5,  Goronjić 7.5, Bortnik 6.5, Antunić (Mitrović 7) 7.5.

Tisa: Tasić 7, Panić 6, Apro 6 (Arežina -), Mandić 6.5, Šicar 6.5, Tači 5.5, Živković 6.5, Boršoš 6 (Čanadi -), Čabrilo 6, Đuranović 6, Šijačić 6.5.

Igrač utakmice: Nemanja Bošković

Nakon nove pobeda Radnički 1912 zauzima prvu poziciju na tabeli VFL Sever sa 34 boda, dok prvi pratilac Sloga iz Čonoplje ima tri boda manje. Narednu utakmicu Radnički 1912 igra u Apatinu igra protiv Mladosti.