Radnički 1912 osvojio jesenji naslov

sport - 025.rs

FK „Radnički 1912“ se zahvaljujući ubedljivoj pobedi, ali i porazu Jedinstva, vratio na čelo tabele.

Odlično je domaći tim otvorio utakmicu i već u petom minutu, Glišović pogađa na asistenciju Antunića. Imao je Glišović još jednu izglednu priliku, ali nije bio dovoljno skoncentrisan u samoj završnici.

Pad u igri somborskog tima u poslednjih 15 minuta prvog dela koriste Bačkopalančani i u 32. minutu, nakon uigrane akcije preko Tasića poravnavaju rezultat. Šest minuta kasnije, ponovo prete gosti brzom kontrom, međutim nisu bili precizni. U poslednjim trenucima prvog dela Antunić beži odbrani Bačke, a Bratić ga nepropisno zaustavlja za kazneni udarac. Siguran izvođač sa bele tačke je bio danas raspoloženi Glišović za 2:0.

„Radnički 1912“ furiozno kreće u drugom poluvremenu pogotkom preko Markovića za 3:1. Deset minuta kasnije, Glišović akrobatskim volejom matira nemoćnog čuvara mreže Bačke i povećava prednost na 4:1.

Imao je Vido Marković priliku da se po drugi put upiše u strelce u 79. minutu, međutim nije bio precizan. Ostalo je na kraju 4:1, pobeda vredna titule jesenjeg prvaka.

„Tekstilac“ je ubedljivo slavio nad Dinamom 1945 golovima dvostrukog strelaca Šavije, te Veselinovića, Vlaisavljevića i Đurića.

„Radnički 1912“ i „Tekstilac“ imaju po 30 bodova, ali Somborci imaju bolju gol razliku i pobedu u međusobnom duelu.

„Stanišić“ je neslavno završio jesenji deo šampionata. U poslednjem duelu poraženi su od Bečeja sa 5:0. Dvostruki strelci za Bečejce bili su Nenad Kudrić i Itan Derviši, dok je peti gol postigao Igor Kudrić. Ostali su na pretposlednjem mestu sa 10 bodova.