Žuti kartoni: Čolić, Vukanović (1. Maj)

RADNIČKI 1912: Pehilj 8, Unković 8, Šveljo 8, Slavuljica 7,5, Avdić 8, (Dučić), Pjošta 7,5 (Milisavljević 75,), Stojaković 7,5, Despotović 7,5, (Molnar), Goronjić 7,5, Radovanović 7,5, Antunić 7,5 (Lazić)

1.MAJ: Ramadani 7, Čolić 7, Đokić 7, Milojević 7,5, Spasić 7, (Radman 7), Aleksić 7, Radišić 7, Mirčetić 6,5, Mašić 7, Sremčević 7, Vukanović 7, (Vučetić)

Igrač utakmice: Filip Pehilj (Radnički 1912)

Susret koji su odigrali domaći Radnički 1912 i 1. Maj iz Rume zaslužuje visoku ocenu, jer je viđen kvalitetan fudbal i obostrano dobra igra. Pobeda je zasluženo pripala Somborcima koji su znalački iskoristili jedinu slabu kariku u timu gostiju, koji su se predstavili kao odličan kolektiv.

Prvih 45 minuta proteklo je u nešto boljoj igri gostiju koji su imali nekoliko izglednih prilika, ali je na golu Radničkog 1912 ponovo blistao mladi Filip Pehilj koji je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama sprečio sigurne pogotke. U 10. minutu agilni Milojević je isprobao šut sa oko 12 metara, lopta je išla pod prečku i činilo se da je pogodak neminovan, međutim, tako nije mislio mladi golman somborskog trećeligaša koji se bacio u pravo vreme i izbio loptu u korner. Nakon toga igralo se otvoreneo i stvarale su se prilike pred oba gola. Domaći fudbaleri su imali stoprocentnu priliku u 32. minutu kada je Avdić prošao po levoj strani, idealno uposlio Despotovića koji šutira, ali umesto mreže pogađa golmana gostiju, a dva minuta kasnije Antunić uspeva da prevari kompletnu odbranu 1. Maja i kada je lopta išla ka praznom golu, iznenada se pojavio Čolić i izbacio je u korner. Već u sledećem napadu gosti stvaraju priliku koju su morali pretvoriti u vođstvo, jer se Đokić našao sam ispred Pehilja. Doduše, dobro je šutirao, po zemlji snažno i precizno, ali je i ovoga puta golman Radničkog 1912 bio na visini zadatka. Minut pre odlaska na odmor još jednom je Pahilj pobrao aplauze saigrača i službenih lica koji su bili prisutni na utakmici, jer je panterskim skokom zaustavio šut Đokića sa oko šest-sedam metara udaljenosti.

Drugih 45 minuta pripalo je Somborcima, a do vođstva su došli u 49. minutu. Akciju je započeo Unković, nastavio Antunić koji loptu dodaje do kapitena Švelje, a ovaj preciznim pasom pronalazi Avdića koji kažnjava nesmotrenost Rumljana. Nakon vođstva Radničkog 1912 gosti su pokušali da izjednače i sve su bacili na napad, ali je stamena odbrana Somboraca na čelu sa već nekoliko puta hvaljenim golmanom Pehiljem sve izdržala, a konačnih 2:0 postavio je Despotović iz akcije koja je podsetila na one koje gladamo na superligaškim scenama. Avdić je prihvatio loptu na sredini terena, potom je ubacio između dva igrača do brzonogog Antunića koji beži svojim čuvarima i kada su svi očekivali da će šutirati u gol, on nesebično upošljava Despotovića kome nije bilo teško da loptu pošalje u praznu mrežu.

Ovom pobedom Radnički 1912 se vratio na drugo mesto na tabeli Srpske lige Vojvodina koje je samo na tri dana prepustio Vršcu. Somborci imaju 58 bodova, a u narednom kolu gostuju Kozari iz Banatskog Velikog Sela.