Radnički 1912 slavio u Odžacima

Tekstilac- Radnički 1912 Sombor 1:2 ( 0:2)

Odžaci

Gradski stadion

Sudija: Nemanja Vasiljević ( Odžaci). Strelci: Potkozarac 54. min. (Tekstilac) , a Šveljo 30, Antunić 33. minut (Radnički)
Tekstilac: Brać, Stokić, Prelić, Svitić, Simović, Liščević, Stanković, Pavlović, Đokić, Galić, Potkozarac. Igrali su još: Dakić, Simić, Stevanović

Radnički 1912: Pehilj, Goronjić, Janković, Radovanović, Stojaković, Slavuljica, Dučić, Antunić, Avdić, Šveljo, Pjoštas. Igrali su još: Ićitović, Tomić, Despotović, Goranović

Brzom i efikasnom igrom, gosti iz Sombora su krunisali svoju premoć, sa dva pogotka u prvom poluvremenu. Pre nego što su postigli prvi gol, u dobroj prilici se našao Antunić u osmom minutu, kada je sa desetak metara iskosa pucao po zemlji, a Brać je dobrom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Sredinom ovog dela susreta, Svitić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Sudija je bez dvoumljenja pokazao na penal, Avdić je slabo pucao, tako da je dao priliku Braću da se još jednom istakne. Pet minuta kasnije, usledila je brza kontra gostiju po desnoj strani, Antunić je centrirao pred gol domaćina, a Švelji nije bilo teško da je iz blizine pošalje u mrežu. Dva  minuta kasnije u šansi se našao Galić, ali je njegov šut iz blizine završio pored gola. Odžačani su za ovaj promašaj bili kažnjeni već u sledećem napadu. Usledila je još jedna brza kontra, ovog puta je to učinio Avdić po levoj strani, sledi njegov centrašut a na loptu je natrčao Antunić i sa desetak metara spakovao je u mrežu – 0:2.

U drugom delu ekipa Tekstilca je zaigrala nešto bolje, pa su Pavlović i Potkozarac u prvim minutima ovog dela pokušali da iznenade mladog Pehilja, koji je dobrim intervencijama sačuvao svoju mrežu. Samo koji trenutak kasnije brzonogi Goran Potkozarac je iskosa sa desetak metara zatresao mrežu Radničkog – 1:2. Do kraja utakmice gosti su imali dve prilike da uvećaju svoje vođstvo, ali je šuteve Radovanovića i Antunića, pouzdani Bojan Brać uspeo da zaustavi.