Radničkom 1912 dovoljno jedno poluvreme za ubedljiv trijumf

Strelci: Knežević 26, Goronjić 36. i Antunić 38. za Radnički 1912, a Pavlović 79. za Bečej 1918

RADNIČKI 1912: Pehilj, Šveljo 7, (Anđić), Terzić 7, Slavuljica 7,5, Rajkovača 7,5, (Mladenović), Knežević 7, (Dimitrić 7), Popović 7, (Lazić), Bačić 7, (Molnar), Goronjić 7, Radovanović 7, Antunić 7,5

BEČEJ 1918: Puškić 6, Bajić 5,5, Krainović 5, (Nijemčević), Tutnjević 5,5, Mitrović 6, Pavlović 7, Kurtiši 5,5, (Kopre), Lovre 5,5, Tatić 6, Savin 5, (Bratić), Ilić 5, (Jelić 5,5)

Igrač utakmice: Nedo Slavuljica

Mogli su fudbaleri Radničkog 1912 u prvih 15 minuta da pogode barem četiri puta mrežu gostiju, ali su Knežević, Rajkovača i u dva navrata Šveljo, bili neprecizni i iz izglednih prilika nisu savladali golmana Puškića. Gosti su sve podredili odbrani svog gola i u tome su uspevali sve do 26. minuta, a onda je krenula serija pogodaka. Slavuljica šalje loptu u prazan prostor, gde je Knežević mnogo brži i spretniji od svojih čuvara i sa oko 12 metara, u padu zahvata loptu i šalje je u mrežu.

Na 2:0 povisio je kapiten Goronjić u 36. minutu, kada je dobro reagovao nakon kornera koji je izveo Rajkovača. Neodlučna odbrana gostiju stajala je kao ukopana, dok je kapiten Somboraca loptu prosledio iza leđa Puškića. Samo tri minuta kasnije, sve je bilo rešeno. Antunić koristi svoju brzinu i nesporazum u odbrambenim redovima Bečeja i preciznim udarcem šalje loptu uz desnu stativu za 3:0.

U nastavku su domaći igrači stali sa napadima ka golu gostuju, pa su Bečejci uspeli u 79. minutu preko Pavlovića da smanje na 3:1, a isti igrač je u 84. minutu pogodio prečku iz slobodnog udarca sa oko 22 metra udaljenosti.

Nakon ove pobede, Radnički 1912 je dospeo u grupu timova koji dele drugo mesto na tabeli Srpske lige Vojvodina, sa 14 osvojenih bodova, što je pet manje od lidera, Mladosti iz Novog Sada. U sledećem kolu Somborci gostuju Jedinstvu iz Stare Pazove.