Ratkovčani sve bliži području

sport

Fudbaleri „Sloge“ poraženi su treći put u poslednjih mesec dana. Čonopljanci su juče izgubili na domaćem terenu od ekipe „Preporoda“ iz Novog Žednika. Gosti su poveli pogotkom Nemanje Bursaća u 37. minutu susreta, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku su viđena dva gola, po jedan na obe strane. Gosti su duplirali prednost u 76. minutu, preko rezerviste Dine Slobode, da bi samo tri minuta kasnije, kapiten domaćih Nikola Milošević ublažio poraz svog tima.

Vodeće „Bratstvo 2019“ je u derbiju kola porazilo „Bajšu“. Novi srpskoligaš je poveo golom Nikole Vemića već u 6. minutu meča. Kapiten domaćin, Ognjen Šveljo, pogodio je mrežu golmana gostiju Triznje u 30. i 72. minutu za konačnih 3:0.

Ratkovčani su ponovo razočarali. Gostovali su u Bajmoku gde su ubedljivo poraženi od domaćeg „Radničkog 1905“. Domaćin je pitanje pobednika rešio već nakon prvih 45 minuta, kada je imao prednost od tri gola. Utešne pogotke za goste upisao je dvostruki strelac Marko Nedeljković.

Apatinska „Mladost“ izgubila je na gostovanju u Turiji. Strelac za goste bio je Aljoša Jovović.

Narednog vikenda, na programu su mečevi pretposlednjeg kola. U okružnom derbiju sastaju se „Bratstvo 2019“ i „Sloga“, „Mladost Apa“ će ugostiti ekipu „Hercegovca“, a „Radnički 1918“ sastav „Preporoda“.