Razgoropađeni Jokić!

U izuzetno dramatičnom meču, Denver Nagetsi pobedili su na gostovanju ekipu Čikago Bulsa, lišeni pomoći čak šestorice svojih igrača sa 118:112 (37:25, 25:30, 27:32, 29:25). Bila je ovo 19. ovosezonska pobeda Nagetsa, koji su trenutno sedmoplasirani tim zapadne konferencije NBA lige.

Košarkaši Čikago Bulsa najbolje su naučili lekciju na svojim plećima da nikako ne treba da ljute našeg reprezentativnog centra Nikolu Jokića. U drugoj četvrtini meča videli smo retko viđenu scenu za NBA utakmice, kada je Majkl Meloun „uleteo“ u teren izrevoltiran činjenicom da sudije prosto tolerišu faule nad Nikolom Jokićem i ne rade svoj posao onako kako pravila košarkaške igre to od njih zahtevaju.

Učinak Nikole Jokića više nego fenomenalan, 39 poena uz odličan procenat šuta od 60,7%, 14 skokova, 9 asistencija, 2 blokade i samo jedna izgubljena lopta za 39 minuta provedenih na parketu.

Kao pravi vođa Nagetsa, Nikola Jokić, posebno se istakao u poslednjoj četvtini kada su Nagetsi uspeli da stignu prednost Čikago Bulsa i da u poslednja dva minuta preokrenu meč u svoju korist. U poslednjoj četvrtini Nikola Jokić postigao je 17 od ukupno svojih 39 poena. Početak preokreta nagovestilo je atraktivno Jokićevo zakucavanje nakon odličnog pasa Džamala Mareja, a tom prilikom Jokić je bio i fauliran.

Od tog momenta Nagetsi su poveli  sa 109:108 i do kraja meča nisu ispustili svoju prednost.

Već u ranim časovima sledećeg dana, u 3.00 časa po našem vremenu, Denver Nagetse očekuje izuzetno teško gostovanje uvek neugodnim Milvoki Baksima, koje predvodi Janis Adetokumbo, prošlogodišnji MVP NBA lige.