Rezultati današnjih utakmica: „Radnički 1912“ pobedom sačuvao tron, Hajduku bod, Kordun deklasiran

sport - 025.rs

Odlično izdanje Radničkog 1912 na gostovanju u Zrenjaninu krunisano je sa četiri gola i nova tri boda za nastavak pobedničke serije.

Na samom početku meča Antunić u dva navrata preti po desnoj strani i nagoveštava dobro izdanje gostujućeg  tima. Igrao se 17. minut kada Petrović precizno upošljava Juhika na ivici peterca kome nije bilo teško da postigne pogodak! Rosić preti sa distance a Vidaković posle male nesigurnosti hvata loptu.

Brzu kontru Radničkog 1912 u 34. minutu realizuje Jovanić za 0:2!

Krstinić vraća nadu domaćinu golom za umanjenje prednosti četiri minuta kasnije.

Nije dugo trajala radost Zrenjaninaca jer samo pet minuta kasnije Marković uvećava prednost na 1:3!

Dobru igru u drugom delu Radnički 1912 kruniše četvrtim golom u 59. minutu kada Antunić proigrava raspoloženog Markovića koji driblingom vara odbranu domaćih i precizno matira nemoćnog Lekića za 1:4! Uspeli su Zrenjaninci samo da ublaže poraz pogotkom Bugarina u 72.minutu.

FK “Radnički 1912” je ovom pobedom ostao usamljen na čelu tabele Srpske lige – Vojvodina. U narednom kolu u Somboru gostuje Bečej 1918.

Fudbaleri Hajduka odigrali su nerešeno u Paragama i tako osvojili važan bod koji ih je ostavio u vrhu tabele PFL Sombor. Pet minuta je delilo goste do nove pobede.

Hajduk je poveo preko Bajčeva u 70.minutu, da bi Knežević u 85. minutu poravnao rezultat. Na kraju po bod za oba tima.

Kordun je poražen u Mladenovu sa 5:0. Domaćin je od starta stavio doznanja gostima da bodovi ostaju u Mladenovu. Zeljko i Lazarević je doneli prednost domaćem timu u prvom delu meča. U drugom poluvremenu isti igrači (Zeljko i Lazarević) su ponovo bili strelci, kao i Vignjević. U sedmom kolu Kordun čeka Budućnost iz Gložana.

U derbiju kola MFL 1 Aleksa Šantić je slavio nad Dinamom iz Bačkog Brega. Radičev je već u 6.minutu doveo svoj tim u vođstvo. Do poluvremena Milićević i Jurić su preokrenuli rezultat. Lakić je izjednačio u 73.minutu, da bi u 75. minutu Pejak postavio konačnih 3:2 za Šantić.

Omladinac Bukovac je minimalno izgubio od Zadrugara, dok je Polet iz Rastine izgubio od Kule sa 2:1. U derbiju između Telečke i Radničkog, do prve pobedu su stigli gosti koji su pobedili sa 3:1 golovima Vukadinovića, Vukelića i Josića. Utešni gol za Telečku postigao je Krstić. U sedmom kolu Radnički će igrati sa Poletom iz Rastine, dok će Dinamo igrati sa Telečkom. Omladinac i Šantić gostuju Terekvešu i Zadrugaru.

U derbiju MFL 2, Graničar iz Riđice je porazio Jedinstvo iz Svetozar Miletića. Torbica i dva puta Drča su zatresli mrežu domaćina, dok je Rebić smanjio rezultat i postavio konačnih 3:1.

Pik je dobio Jedinstvo iz Ribareva sa 6:1, dok su Sport i Dinamo iz Sonte igrali nerešeno 4:4.

Graničar je prvi sa 12 bodova.  U petom kolu Graničar igra sa Sportom, sastaju se dva Jedinstva iz Miletića i Ribareva, kao Dinamo iz Sonte i Pik.