Rikardo i Urošević presudili Nišlijama

Partizan

Fudbaleri Partizana su uspeli da dođu do trijumfa nad ekipom Radničkog od 2:0 na veoma teškom gostovanju u Nišu i tako upisali nova tri boda.

Strelci golova bili su Rikardo Gomeš u 46. i Slobodan Urošević u 84. minutu, ali su pogoci ostali u senci nezgode golmana Partizana iz prvo poluvremena.

Igrao se 24. minut kada je jedan od napadača domaćeg tima naleteo na mladog čuvara mreže i veoma ga nezgodno udario u glavu, te je Popović momentalno pao i izgubio svest. Odmah su mu priskočili u pomoć igrači oba tima, a nedugo zatim i lekarske ekipe dva kluba. Prekid je trajao nekoliko minuta, Popoviću se ukazivala lekarska pomoć nakon čega je medicinskim kolima iznet sa terena, na kom ga je zamenio Nemanja Stevanović. U međuvremenu je Areni sport potvrđeno da je Popović dobro i da je svestan, ali će morati da ide na dodatna snimanja, budući da je neko vreme bio bez svesti.

Vodeći pogodak Rikardo je postigao u 44. minutu kada je Kvinsi Menig sa desnog boka poslao loptu ka svom centarforu, koji se fantastično snašao i pogodio za veliku radost crno-belih.

Tempo ni nakon toga nije trpeo, već su oba tima bila sve više motivisana iz minuta u minut. Neposredno nakon vodećeg pogotka, crno-beli su mogli i do drugog, kada je Nikola Terzić fantastično šutirao spoljnim delom stopala, ali je lopta pogodila stativu i odbila se na drugu stranu.

Konačan rezultat postavio je Slobodan Urošević u 84. minutu. Miloš Jojić je izveo korner i nakon lošeg izbacivanja, lopta je bila u vazduhu a najbolju reakciju imao je levi bek crno-belih, koji je glavom sproveo u mrežu i tako rešio pitanje pobednika.

U narednom kolu ekipu Partizana očekuje meč sa kragujevačkim Radničkim u Beogradu, a pre toga će u četvrtak gostovati praškoj Slaviji u okviru Lige konferencija. Radnički će svoj naredni meč igrati protiv Voždovca u Beogradu.

Izvor: Arena Sport / Foto: TW FK Partizan