RK „Apatin“ savladao ekipu „Jabuke“

rukomet

Rukometaši „Apatina“, proteklog vikenda, u derbiju kola, savladali su ekipu „Jabuke“ sa 30:26 (18:13). Bila je ovo njihova druga vezana prvenstvena pobeda i trenutno su šesti tim Prve lige Vojvodine sa 15 bodova. Apatinci su odlično otvorili meč i već posle deset minuta imali su prednost od šest golova (7:1). Do odlaska na odmor sigurnom igrom uspeli su da sačuvaju stečenu prednost. U nastavku meča „ista meta – isto odstojanje“. Domaći igrači sigurnom igrom održavali su prednost i na kraju meč priveli kraju.

Najbolji pojedinac utakmice bio je Miloš Braun („Apatin“) koji je postigao čak polovinu golova za svoj tim.

Narednog vikenda, „Apatin“ gostuje u Futogu. Da podsetimo, ekipa „Metalca“ je u prvom delu sezone neočekivano slavila u Apatinu.