RK „Apatin“ vezao treću uzastopnu pobedu

rukomet-lopta

Rukometaši Apatina stigli su do treće uzastopne pobede u prvenstvu Prve lige Vojvodine. Apatinci su u veoma neizvesnom duelu savladali futoški „Metalac“ sa 23:24 (11:11). Domaći rukometaši su odlično otvorili meč, poveli su sa tri razlike (6:3). Prednost su čuvali do poslednjeg minuta, kada je stiglo prvo izjednačenje. U nastavku se igralo gol za gol, da bi u 52. minutu, ekipa iz Futoga, ponovo povela sa tri gola razlike (22:19). Iako se činilo da je utakmica gotova, usledila je serija gostiju 5:1 za konačnu pobedu. Najbolji igrač utakmice bio je Aleksandar Pilipović sa osam pogodaka.

Apatin je šesti tim Lige sa 17 bodova, a naredni rival biće im fenjeraš iz Vojvode Stepe.