RK „Grafičar” bez šanse – remi „Sombora”

Sombor-Dalmatinac

Rukometaši bezdanskog „Grafičara“ poraženi su na gostovanju u Novom Bečeju od ekipe „Jedinstva“ iz Bočara sa 34:20 (14:11). Gosti su koliko toliko u prvih pola časa držali priključak. Domaćin je u 13. minutu stekao prednost od četiri gola (8:4). Gosti su za svega par minuta uspeli da dođu do gola zaostatka (10:9), međutim, u finišu su dozvolili rivalu da se ponovo odlepi i na odmor ode sa tri gola viška. U nastavku meča domaći sastav je iz minuta u minut povećavao razliku, da bi na kraju meča bilo maksimalnih +14. Predrag Popović i Dragan Medić bili su nezaustavljivi u dresu „Jedinstva“. Prvi je postigao deset pogodaka, a drugi jedan manje. U poraženom sastavu Miljan Katić i Ištvan Odri su bili najbolji pojedinci sa po šest golova.

Nakon ovog kola, „Jedinstvo“ je sakupilo osam bodova, dok su gosti ostali na samo dva boda. U narednom kolu, u Bezdanu gostuje drugi tim Crvenke.

Ekipa Kljajićevo – Čonoplja izgubila je na gostovanju od tima „Crvenka Jaffa 2“ sa 37:30 (24:18).

Somborski predstavnici u Drugoj ligi Vojvodine ovog vikenda bili su uspešni. Ekipa „Sombora“ remizirala je domaćem terenu sa Putincima 29:29 (16:15), dok je „Dalmatinac“ slavio na gostovanju u Rumi 27:28 (16:14). Somborci su do boda stigli pogotkom Marka Veselovskog u poslednjem minutu susreta. U redovima „Sombora“ istakli su se Strahinja Aćić sa osam i kapiten Luka Jović sa golom manje. Riđičanci su na poluvremenu gubili sa dva gola razlike. Domaćin je drugi deo otvorio mini serijom 3:0 i vođstvom 19:14. Gosti se nisu predavali, iz minuta u minut su smanjivali razliku i u 49. minutu su stigli do izjednačenja (22:22). Četiri minuta pre isteka regularnog dela pogotkom Ivića su poveli 26:25. Dva minuta kasnije Vojvodić je pogodio za 27:25, te otvorio prostor za nove bodove. U redovima gostiju istakao se Milan Vagić sa sedam golova, dok je kapiten Filip Graovac postigao dva manje.

„Dalmatinac“ je na trećem mestu sa sedam bodova, dok je „Sombor“ poslednji na sedmom mestu sa jednim bodom. U sledećem kolu, u Riđici se sastaju „Dalmatinac“ i „Sombor“.