Ronaldo ponovo iščupao Junajted: Atalanta ispustila pobedu u 92. minutu, moćni Juventus i Bajern razbili rivale – minimalac Barse!

junajted

Fudbaleri Mančester junajteda su izvukli remi na gostovanju Atalanti u Bergamu 2:2, u okviru četvrtog kola Lige šampiona, a pobede su zabeležili Bajern, Juventus, Barselona, Lil i Viljareal.

Atalanta je povela već u 12. minutu golom Josipa Iličića koji je sjajno reagovao posle greške Davida De Hee.

Ronaldo donosi izjednačenje Junajtedu u nadoknadi prvog poluvremena uprkos tome što je domaći tim bolje izgledao na terenu. Petom mu je loptu ostavio Bruno Fernandeš, a Ronaldo je smestio loptu u mrežu.

Međutim, Duvan Zapata donosi novu prednost timu iz Bergama. Protutnjao je kao brzi voz pored Bajia i Megvajera i rutinski savladao De Heu 2:1 Kada se činilo da je sve gotovo i da je produbljena kriza Junajteda, Ronaldo ponovo stupa na scenu.

Uhvatio je jedan od najboljih fudbalera ikada volej sa nekih 16 metara u drugom minutu sudijske nadoknade i postavio konačan rezultat 2:2.

Viljareal je rutinski slavio protiv Jang Bojsa sa 2:0, i tako zauzeo čelo Grupe F ispred Junajteda.

Bajern je ubedljivo slavio Brotiv Benfike sa 5:2. A redom su pogađali Levandovski(tri puta), Gnabri i Sane, dok su za Benfiku strelci bili Morato i Nunjez.

Barselona je opravdala ulogu favorita u Kijevu i savladala Dinamo sa 0:1, a strelac jedinog gola je bio Ansu Fati. Posle ovog kola Bavarci su overili plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Posle iznenađenja koje je režirao Volfsburg protiv Salcburga, Lil je slavio sa 2:1 protiv Sevilje, pa je ovo jedna od grupa u kojima je situacija najneizvesnija.

Dejvis i Ikone su doneli trijumf Francuzima, iako je Sevilja povela golom Okamposa.

Juventus je ubedljivo slavio protiv Zenita, a heroj večeri je bio Dibala koji je postigao dva gola i asistenciju, a pored njega su pogađali i Kijeza i Morata.

Bonući je poklonio jedan gol Zenitu, ali je utešni pogodak za ruski tim postigao Azmun.

Stara dama je tako nastavila maksimalan niz od četiri pobede u grupi H.