Rvači „Radničkog” prvaci Srbije

Rvanje - Radnički

U nedelju, 29. maja, u Kragujevcu je održano Prvenstvo Srbije za mlađe pionire i kadete u rvanju slobodnim stilom. U obe konkurencije rvači „Radničkog“ iz Sombora su nastupili sa 11 takmičara i osvojili čak 9 medalja.

U pionirskom uzrastu, zlatnu medalju osvojio je Mihajlo Anđelić, koji je sa lakoćom pobedio sve protivnike i postao pionirski prvak Srbije u kategoriji do 70kg. Srebrne medalje osvojili su: Mladen Batalo do 60kg, Nikola Gunj do 85kg i Ilija Hinić do 37kg. Bronzane medalje osvojili su: Vedran Lugonja do 34kg, Jovan Kosovac do 40kg i Uroš Ilić do 48kg. Bez plasmana ostali su Nemanja Lončarević i Luka Kolar. U istom uzrastu, ekipa „Radničkog” osvojila je titulu prvaka Srbije u slobodnom stilu, među 16 ekipa.

U kadetskom uzrastu, nastupila su dva takmičara i osvojila 2 medalje. Zlatnom medaljom i duplom titulom prvaka Srbije u kadetskom uzrastu okitio se Srećko Malbaša do 48 kg, dok je Mladen Patarčić do 110 kg osvojio bronzanu medalju.

Treneri koji su spremali takmičare su bili Igor Frgić i Marić Milan.