Đoković izgubio!

Rus Aslan Karačev prvi je finalista Otvorenog prvenstva Srbije. U izuzetno uzbudljivom i dramatičnom meču 28. teniser sveta savladao je našeg Novaka Đokovića nakon tri sata i 27 minuta igre rezultatom 2:1 (7:5, 4:6, 6:4) u setovima.

Prvi set bolje je otvorio Novak Đoković. Već u ranoj fazi meča Novak je poveo sa 3:0 u gemovima, međutim Karačev se nakon ovog Novakovog vođstva „budi“ i uzima tri sledeća gema u nizu. Potom obojica uzimaju gemove na svoj servis, da bi Karačev opet uzeo brejk Novaku i došao u priliku da servira za set. Novak uzvraća brejkom i izjednačava rezultat na 5:5, ali Karačev drugi put uzastopno uzima Novaku servis i dolazi do nove prilike da servira za set. Ovaj put koristi priliku i prvi set rešava u svoju korist.

U drugom setu slična situacija kao u prvom. Novak odmah u startu dolazi do vođstva od 2:0, ali Karačev odgovara još silnije nego u prvom setu. Uzima naredna četiri gema i dolazi do vođstva od 4:2. U tom momentu shvatio je Novak da je vrag odneo šalu, podiže maksimalno nivo svoje igre što je rezultiralo da u tim momentima Karačevu nije dao ni promil šanse da bilo šta konkretno uradi u svoju korist. Od 4:2 za Karačeva Novak preokreće rezultat na 6:4 i samim tim izjednačava rezultat u setovima na 1:1.

U trećem odlučujućem setu videli smo pravu rovovsku borbu između ova dva vrhunska tenisera. Sve do sedmog gema trećeg seta Đoković i Karačev su uzimali gemove na svoje servise, da bi u sedmom gemu Karačev odmah nakon prve ukazane šanse uzeo brejk Novaku i poveo sa 4:3 u trećem setu. Brejk je potvrdio na svoj servis i došao do velike rezultatske prednosti od 5:3. Novak u tim momentima kao da nije postojao na terenu, dozvolio je Karačevu da ubrzo stigne i do meč lopte na njegov servis, ali ipak nakon velike borbe Novak osvaja gem na svoj servis i smanjuje rezultat na 5:4. Ubrzo Nole kreće u totalnu ofanzivu i dolazi do prednosti od 30:0 na servis Karačeva, zatim i do 40:15, ali danas fenomenalni Karačev nije dozvolio Novaku da dođe do gema na njegov servis. Naredna četiri poena osvaja Karačev, a samim tim stavlja i tačku na današnji meč.

Karačev će se u finalu sastati sa pobednikom večerašnjeg drugog polufinalnog meča u kojem će se sastati Japanac Taro Daniel i Mateo Beretini.