Ševčenkovi momci strepeli do kraja protiv autsajdera prvenstva!

Reprezentacija Ukrajine savladala je danas reprezentaciju Severne Makedonije u Bukureštu rezultatom 2:1 (2:0) i ovim trijumfom došla do svoja prva tri boda u grupi C kontinentalnog prvenstva.

Obe reprezentacije od samog starta su igrale otvoreno i bez kalkulacija, jer su imale pri umu da ih jedino pobeda spasava i omogućava šansu za prolazak u drugu rundu takmičenja. Škripala je odbrana Severne Makedonije u prvom poluvremenu na sve strane. I pored odličnog golmana Stoleta Dimitrievskog uspeli su da prime dva „komada“ za svega pet minuta. Makedonce je prvi „načeo“ Jarmolenko u 29. minutu, da bi svega pet minuta kasnije odlično uposlio Jaremčuka, kojem nije bilo teško da poveća prednost Ukrajinaca na 2:0. Sa ovim rezultatom otišlo se na odmor, iako se i ukrajinska mreža zatresla u prvom delu igre nakon pogotka najiskusnijeg u redovima reprezentacije Severne Makedonije Gorana Pandeva, koji je poništen zbog ofsajda.

Izabranici selektora Angelovskog su odlično otvorili drugo poluvreme. Tek što je počeo drugi period igre veliku šansu imao je Ademi, koji umalo nije prevario ukrajinskog golmana Buščana. U 55. minutu Makedonci dobijaju kazneni udarac nakon što je Karavajev neoprezno startovao unutar svog šesnaesterca. Alioski šutira pravo u Buščana, ali lopta nakon odbitka opet dolazi do severnomakedonskog reprezentativca, koji iz drugog puta uspeva nekako da savlada ukrajinskog golmana i smanji rezultat na 2:1.

Imali su i Ukrajnci svoje dve odlične šanse da reše pobednika u drugom poluvremenu. Prvo je Cigankov prokockao stopostotnu šansu šutirajući preko gola, da bi u 83. minutu danas fenomenalni Dimitrievski skinuo penal Malinovskom. Do kraja meča imao je još Trajkovski dve šanse, ali ih nije iskoristio i nije svojoj reprezentaciji doneo istorijski bod.

U poslednjem kolu gotovo otpisana reprezentacija Severne Makedonije igraće meč protiv odličnih Holanđana, a Ukrajinci idu na megdan Austriji. Da bi se Severna Makedonija našla u drugom krugu potrebno je prvo da Austrija pobedi Holandiju, a onda to isto uradi i reprezentacija Severne Makedonije.