Sjajni Jokara u novoj pobedi Nagetsa!

Nije baš sjajno krenulo Nagetsima, ekipi našeg Nikole Jokića, na gostovanju protiv Nju Orleans Pelikansa. Od uvodnih 4:0 pa sve do pred kraj treće četvrtine Nagetsi su bili u rezultatskom deficitu za Pelikansima. Gotovo čitav meč su jurili da stignu prednost ekipe Nju Orleansa, koja je već početkom druge četvrtine iznosila i 14 poena prednosti, 40:26. Pred kraj treće četvrtine Nagetsi opet dolaze do vođstva 83:80, međutim to vođstvo je bilo kratkog daha. Treću deonicu meča Pelikansi su rešili u svoju korist 86:85. Na početku poslednje deonice meča Nju Orleans Pelikansi opet prave značajniju prednost od plus 11 poena, 100:89. Kada su već svi pomislili da će ovo biti  nova rutinska pobeda Pelikansa protiv Nagetsa, Nagetsi odličnom odbranom i još boljom realizacijom u napadu nas uvode u dramatičnu završnicu. Stižu do novog izjednačenja 102:102. Odlučujući momenat meča desio se pri rezultatu 109:108 za Nagetse na minut do kraja meča, kada je Jokić sjajnom fintom izbacio svog čuvara Adamsa i potom poentirao za 111:108.

Nakon toga Nagetsi su rutinski meč priveli kraju, za konačnih 113:108 i time došli do svoje 27. ovosezonske pobede u NBA šampionatu.

Učinak Nikole Jokića i ovaj put fantastičan. Jokara je doprineo u novoj pobedi Nagetsa sa 37 poena, 6 skokova, 9 asistencija, 2 ukradene lopte, 1 blokada za 41 minut proveden na parketu.

Najbolju ocenu Jokićeve igre na kraju meča dao je njegov saigrač Pol Milsap, koji je izjavio da bi Nikola Jokić definitivno trebao da bude ovosezonski MVP igrača.

Od ostalih Jokićevih saigrača u pobedi Nagetsa su se istakli Porter sa 25 poena, Marej 23 poena i Milsap sa 16 poena. U ekipi poraženih Nju Orleanas Pelikansa odličnu partiju pružio je Zajon Vilijams sa 39 poena, 10 skokova i 5 asistencija.

Pored Nikole Jokića sinoć je nastupio i Bogdan Bogdanović za tim Atalante. Za 21 minut igre Bogdanović je imao učinak od 11 poena, 5 asistencija, 1 skok u pobedi Atalante nad Golden Stejtom 124:108.