„Sloga“ petardom ispratila „Preporod“

Fudbalska lopta

Fudbaleri „Sloge“ i „Vrbasa“ nastavljaju borbu za prolaz u srpskoligaško društvo. Čonopljancu su ugostili ekipu Preporoda iz Novog Žednika. Lider prvenstva je opravdao ulogu favorita i bez većih problema savladao goste koji su doputovali sa samo jedanaest igrača. Nikola Vemić je načeo mrežu gostiju već u 3. minutu. Do odlaska na odmor pogađali su najbolji strelac lige Milovan Vukas, te Aleksandar Mitrović. Sredinom drugog dela Vukas je bio siguran sa „kreča“, da bi konačan rezultat utakmice postavio Ričard Rajčanji u 83. minutu susreta.

„Hajduk“ je gostovao u Vrbasu. Staparci su odigrali odličan meč, imali su aktivan rezultat sve do samog finiša, uprkos igraču manje na terenu. Ipak, četvrtom minuta nadoknade mladi Mitar Mićunović je savladao golmana Rašetu za veliko slavlje domaćeg tima. Gol je bio i inicijalna kapisla za gostujuće igrače koji su protestvovali smatrajući da je pogodak neregularan. Najdeblji kraj izvukli su Luka Jančić i Nebojša Mančić koji su dobili direktne crvene kartone. Dvadesetak minuta ranije iz igre je isključen i Lazar Žeželj.

Treći naš predstavnik gostovao je u Bačkom Gradištu. „Ravangrad 2018“ je poražen je od domaće „Vojvodine“ (BG) sa 4:1. Utešni pogodak za goste postigao je Dejan Đurđev pred kraj prvog dela meča.

Narednog vikenda, ekipa sa Gradskog stadiona će ugostiti sastav „Bajše“, „Hajduk“ dočekuje „Đurđin“, dok će „Sloga“ gostovati u Turiji.