Sloga počela nastavak prvenstva pobedom

Fudbalska lopta

Fudbaleri Sloge u derbiju kola Vojvođanskog Severa porazili su ekipu Vrbasa.

Čonopljanci su bili bolji rival tokom čitave utakmice. Odlično su otvorili susret i za kratko vreme propustili tri prilike. Njihove promašaje mogao je da kazni napadač gostiju Jelić, ali je golman domaćih Zorić odličnom intervencijom spasio svoju mrežu.

U nastavku meča bilo je mnogo zanimljivije. Viđena su četiri pogotka.

Domaćin je poveo u 52. golom Nikole Miloševića. Isti igrač je osam minuta kasnije udvostručio prednost svog tima. Igrao se 75. minut kada je Milovan Vukas pogodio za 3:0. Konačan rezultat susreta postavio je Gojko Pavić sigurnim udarcem sa “kreča”.

Jesenji prvak drugi deo šampionata otvorio je visokom pobedom (6:2) nad ekipom Sente.

Srđan Vuković je bio dvostruki strelac za domaći tim, a pored njega u strelce su se upisali Vladimir Tasić, Nikola Vemić, Ognjen Šveljo i Nikola Japundžić.

„Bratstvo 2019“ je vodeći tim lige sa 46 bodova, Vrbas i Mladost iz Turije imaju po 29, dok je Sloga odmah iza njih sa bodom manje. Narednog vikenda ekipa iz Čonoplje putuje u Bačku Palanku na megdan ekipi Krila Krajine. Bratstvo 2019 gostuje u Zmajevu.