„Sloga” se vratila prvo mesto

Fudbalska lopta

Ekipa Vrbasa samo sedam dana je bila na vodećem mestu Vojvođanskog „Severa“. Vrbašani su ovog vikenda remizirali na domaćem terenu sa ekipom „Bajše“. Njihov neuspeh iskoristila je ekipa „Sloge“ koja je visokom (5:0) pobedom nad sastavom iz Bačkog Petrovca uspela da povrati lidersku poziciju na tabeli. Nikola Vemić bio je dvostruki strelac za Čonopljance, Nikola Milošević i Ognjen Šveljo su postigli po jedan, dok je Marek Stracinski u prvom delu zatresao sopstvenu mrežu.

Važnu pobedu uknjižila je ekipa staparskog „Hajduka“, koja je ubedljivo i neočekivano slavila nad „Radničkim 1905“ iz Bajmoka. Filip Kovačev je doveo svoj tim u vođstvo u 15. minutu. Nebojša Mančić je duplirao prednost u 58. minutu iz kaznenog udarca, da bi konačan rezultat postavio Dušan Sretić u trećem minutu nadoknade vremena.

Minimalni poraz pretrpela je ekipa „Ravangrada 2018“. Somborci su poraženi na gostovanju u Novom Žedniku. Gol odluke viđen je u 76. minutu kada je Miloš Kovač matirao Pilipa Pehilja.

Nakon ovog kola, „Sloga“ je prva, „Hajduk“ je deseti, dok je „Ravangrad 2018“ na trinaestoj poziciji. U sledećem kolu, „Sloga“ gostuje u Bačkom Gradištu, „Hajduk“ u Zmajevu, dok će „Ravangrad“ u derbiju začelja dočekati fenjeraša iz Turije.