„Sloga“ ubedljiva na startu

sportske vesti

Fudbaleri čonopljanske „Sloge“ nastavili su pobednički niz iz jesenjeg dela šampionata. U prvom prolećnom kolu, ubedljivo je savladana ekipa subotičke „Bačke“. Gosti su iznenadili jesenjeg prvaka i već u 9. minutu poveli su preko Jovana Radmanovića. Tri minuta pre odlaska na odmor, najbolji strelac VFL lige, Milovan Vukas, postigao je svoj prvi pogodak na meču za izjednačenje. Isti igrač je u 11. minutu nastavka sa „kreča“ potpuno preokrenuo rezultat u korist svog tima, da bi zimsko pojačanje Nemanja Andrić povisio na 3:1. Vukas je svojim trećim golom na susretu doneo svom timu tri gola prednosti, da bi konačan rezultat meča postavio gostujući igrač Nemanja Bursać (auto golom).

Pobedu je zabeležila i ekipa staparskog „Hajduka“ koja je nakon preokreta dobila komšije iz Apatina. Iskusni napadač gostiju Aljoša Jovović doneo je u 34. minutu vođstvo svom timu. U trećem minutu nastavka Lazar Žeželj je izjednačio, da bi rezervista Vladimir Bajčev doneo svom timu pobedu i važna tri boda.

Važan bod u borbi za opstanka osvojio je „Ravangrad 2018“ i to na gostovanju u Bajmoku. Gosti su poveli već u 13. minutu preko Đorđa Lazića. Izjednačenje je stiglo u 76. minutu kada je napadač domaćeg tima Miloš Marinković poravnao rezultat.

Nakon remija Đurđina i Vrbasa, „Sloga“ je uvećala prednost nad ekipom iz Vrbasa i sada je razlika između dva kluba tri boda.

Sledećeg vikenda, gledaćemo derbi dva prvoplasirana tima lige. Staparci su sigurni u sredini tabele sa 25 bodova, dok je „Ravangrad 2018“ na 12. mestu sa 15 bodova.

U narednom kolu, „Hajduk“ gostuje fenjerašu iz Bačkog Petrovca, dok će „Ravangrad“ ugostiti Obilić Iz Zmajeva.