„Somaratonci“ najbrojniji na „Dunavskom polumaratonu“

Juče je održano 27. po redu izdanje „Dunavskog polumaratona“ u Apatinu. Pored glavne polumaratonske trke na 21 kilometar, održane su i trke na 10 kilometara, štafetna trka i nordijsko hodanje, a učešće je uzelo više od 700 takmičara.

Članovi Atletsko-rekreativnog kluba „Somaraton“ Sombor bili su najbrojnija ekipa na ovoj trci sa trideset trkača. Najbrži „Somaratonac“ na polumaratonskoj trci bio je Džejms Ins, koji je zauzeo deveto mesto u generalnom plasmanu uz svoj novi lični rekord i vreme 1 sat i 21 minut i 7 sekundi. Robert Lalić je istrčao drugo mesto u svojoj starosnoj kategoriji, dok su Borislav Beretić, Đuka Čeljuska i Vesna Bjelan istrčali prva mesta u svojim kategorijama, a Arpad Šarkezi treće. Polumaraton su istrčali i Predrag Gagić, Zoran Nikolić, Mario Kundit, Nedeljko Katić, Đorđe Vučković, Jelena Perenčević, Damir Milankov i Boško Jerković.

Na deset kilometara najbrži je bio Branislav Katić, koji je trku završio na 17 mestu, odnosno na drugom mestu u svojoj starosnoj kategoriji uz svoj novi lični rekord na 10 kilometara.

Ana Pešić je istrčala prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji dok su Dejan Nikolić i Danica Grujić Firanj zauzeli druga mesta u svojim kategorijama. Deset kilometara istrčali su i Boško Elek, Nenad Đorđević, Srđan Buzadžić, Aleksandar Martinović, Radmila Milašinović, Dejana Štajfer, Mina Bošnjak, Đorđe Rackov i Aleksandar Krneta.

Učesnici štafetne trke 2 x 5 kilometara bili su Vuk Stojsavljević, Konstantin Jerković te Lana i Branko Nenadić.