Somborski predstavnici u Drugoj rukometnoj ligi Vojvodine bez bodova

sport - 025.rs

Somborski predstavnici u Drugoj rukometnoj ligi Vojvodine-„grupa A“ doživeli su poraze na startu prolećnog dela prvenstva. Fenjeraš iz Sombora u nastavku šampionata doživeo je poraz na domaćem parketu od ekipe „Rume“ sa 26:30 (8:13). Gosti su poveli od prve minute susreta. Bili su u konstantnoj prednosti dva do tri gola. Somborci su u 18. minutu prišli na gol zaostatka (7:8). Usledila je mini serija gostiju 3:0 za vođstvo od 7:11, da bi ubrzo na poluvremenu bilo 8:13. Nastavak donosi nešto bolju igru „Sombora“, koji je do sredine drugog dela prišao na samo gol zaostatka 20:21. Ipak, gosti nisu dozvolili iznenađenje i sa dva brza pogotka stekli su tri gola prednosti koja su uspešno sačuvali u finišu meča. Stefan Ristić i Marko Veselovski bili su najzapaženiji igrači domaćeg tima sa šest pogodaka, dok su na drugoj strani Uroš Dragojlović i Aleksandar Mojisilović postigli po jedan više.

„Dalmatinac“ je gostovao u Šidu gde je izgubio od domaćeg „Radničkog 1958“ sa 30:22 (22:9). Izjednačena igra viđena je samo u uvodnim minutima meča. Nakon toga domaći prave seriju 7:0 za vođstvo 12:5, da bi na poluvremenu bilo 22:9. Riđičanci drugi deo meča otvaraju mini serijom 5:0 i tako smanjuju visoku prednost Šiđana. Do kraja utakmice razlika se nije menjala, viđena je izjednačena igra oba tima, a domaći tim je zasluženo slavio. U poraženom sastavu Strahinja Ležajić i Milan Vagić sa po sedam golova ostavili su najjači utisak.

U derbiju kola „Putinci“ su savladali „PIK Prigrevicu“ sa 23:21 (13:11) i tako uneli neizvesnost u prvenstvo. Prigrevčani sada imaju samo dva boda više od glavnog rivala u borbi za viši rang takmičenja.

U narednom kolu, „Sombor“ gostuje drugoplasiranim „Putincima“, dok će „Dalmatinac“ ugostiti sastav Rume. Lider prvenstva će odmarati.