Španci „petardom“ deklasirali Slovake. Šveđani golom u nadoknadi došli do prvog mesta u grupi!

Danas je odigrano poslednje treće kolo u grupi E.

Zabeleženi su sledeći rezultati:

Slovačka – Španija 0:5 (0:2)

Švedska  – Poljska 3:2 (1:0)

Najubedljiviju pobedu u dosadašnjem delu Evropskog prvenstva u fudbalu zabeležili su danas Španci koji su „pregazili“ reprezentaciju Slovačke rezultatom 5:0 (2:0). Golove za Špance postigli su Dubravka 30’ (autogol), Laporte 45+3’, Sarabia 56’, Tores 67’, Kučka 71’ (autogol). Rezultat je mogao biti i veći da je kojim slučajem Morata bio precizniji u 12. minutu prilikom izvođenja jedanaesterca.

Šveđani su danas u jednom veoma dramatičnom meču pobedili reprezentaciju Poljske rezultatom 3:2 (1:0). Odmah na startu meča poveli su golom Forsberga u 82. sekundi meča i na prvo poluvreme otišli sa golom prednosti. Jedinu ozbiljniju šansu za Poljake u prvom poluvremenu zabeležio je Levandovski u 17. minutu kada je nakon kornera glavom pogodio prečku, da bi nakon odbitka od prečke sa tri metra centarfor Bajerna još jednom pogodio prečku i upisao promašaj za anale. U drugom poluvremenu Forsberg u 59. minutu uvećava prednost Šveđana i kada su svi mislili da je gotovo probudili su se Poljaci. Odmah u sledećem minutu Levandovski postiže golčinu sa nekih 25 metara i smanjuje prednost Švedske. Totalna ofanziva Poljaka krunisana je u 85. minutu još jednim golom Levandovskog. Samo pobeda je Poljake vodila dalje i sve karte bacili su u napad. Iz jedne greške Poljaka usledila je Švedska kontra, nakon koje je Klaeson postavio konačan rezultat Švedska – Poljska 3:2 i ovim pogotkom doneo je prvo mesto svojoj ekipi u grupi E.

Šveđani su zauzeli prvo mesto sa 7 bodova, Španci su drugi sa 5 bodova, Slovaci treći sa tri boda i na poslednjem mestu su Poljaci sa jednim bodom. Bez obzira na ishod mečeva u poslednjim utakmicama grupe F Slovaci su završili poput Poljaka dalje takmičenje.